En iyi Omegle alternatifi — bu nasıl bir hizmettir?

Omegle'nin ilk benzerleri 2009'da ortaya çıkmaya başladı, ChatRoulette ve ardından diğerleri.

YAŞAM 04.03.2021, 14:36 15.03.2021, 17:48
En iyi Omegle alternatifi — bu nasıl bir hizmettir?

Çevrimiçi arkadaşlığa aktif bir geçiş, yirminci yüzyılın doksanlı yıllarında gözlenmeye başladı. Ayrıca, İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle bu eğilim ivme kazandı. Pek çok arkadaşlık sitesi, sosyal ağlar, forum ve anonim görüntülü sohbetler ortaya çıktı. Her formatın hem önemli avantajları hem de bariz dezavantajları vardı. Yine de hepsinin var olma hakkı vardır.

Çevrimiçi arkadaşlıkta gerçek patlama 2000'lerin başında meydana geldi. Yüksek hızda internet genel olarak erişilebilir hale geldi. Dahası, yalnızca kişisel bilgisayar veya dizüstü bilgisayar sahipleri için değil, aynı zamanda küçük araçlar için de geçerlidir: akıllı telefonlar ve tabletler gibi. Bu nedenle, çevrimiçi arkadaşlık hızla yepyeni bir seviyeye ulaştı. Tanışmak ve iletişim kurmak daha kolay hale geldi ve bu süre zarfında arkadaşlık sitelerinin sayısı arttı.

Anonim görüntülü sohbet olan Omegle, İnternet'teki tanışma siteleri arasında "yaşlı adam" haline geldi. Bugün daha detaylı konuşmak istediğimiz konu kendisi ve alternatifleri hakkında olacak.

Omegle: Çevrimiçi arkadaşlık ilkelerini değiştiren site

Omegle görüntülü sohbet 25 Mart 2009'da hizmete girdi. Site, tarihteki ilk sohbet ruleti oldu. Tamamen rastgele kullanıcıları birbirine bağladı ve herhangi bir konuda onların iletişim kurmasına izin verdi. Bu ücretsiz format, dünya çapında binlerce insanı çok hızlı bir şekilde kendine çekti ve bu nedenle, lansmandan sadece bir ay sonra Omegle'nin 150.000'den fazla ziyaretçisi vardı.

Sitenin kullanıcılar tarafından beğenilen ana avantajları arasında aşağıdakileri sayabiliriz:

  1.  Yüksek çalışma hızı ve yeni sohbet arkadaşlarıyla bağlantı.
  2.  Basit minimalist arayüz.
  3.  Günün herhangi bir saatinde çok sayıda çevrimiçi kullanıcı.

Tarihteki ilk sohbet ruleti olan Omegle, oldukça popüler bir site haline geldi. Şimdi bile, on yıldan fazla bir süre sonra, herhangi bir zamanda çevrimiçi olarak yaklaşık otuz bin kullanıcı vardır. Tabii ki, bu aktivite büyük ölçüde pandemi ve sosyal kısıtlamalardan kaynaklanmaktadır. Ancak ondan önce bile Omegle kitlesi son derece aktifti.

Bütün bunlarla beraber Omegle'nin kusurları olmadığı söylenemez. Çoğu kişi için oldukça önemli bazı kusurları bulunmaktadır.

  1.  İşlevsellik eksikliği. Bu gerçekten önemli bir kusur. Diğer görüntülü sohbetler, özellikler ve ayarlar listesini sürekli olarak genişletmeye çalışırken, Omegle bu konuda çok geride. Burada partnerin cinsiyetini ve ülkesini belirtmek imkansızdır, tematik sohbet odaları yoktur, vb. Evet, iletişim dilini seçebilir ve hatta ilgi alanlarınızı belirtebilirsiniz, ancak bu başarılı bir eşleşme garanti etmez.
  2.  Oldukça vasat denetim. Elbette, Omegle'nin moderatörleri var. Ancak çok aktif bir şekilde çalışmıyorlar, bu yüzden arada sırada sitede dengesiz kullanıcılar, reklamlar ve hatta düpedüz dolandırıcılar bulabilirsiniz.
  3.  Modası geçmiş arayüz ve mobil uygulamaların eksikliği. Yukarıda, sitenin minimalizmini avantajlarına bağladık, ancak şimdi hala modası geçmiş göründüğü inkar edilemez. Ve bu konuda bir şikayetiniz yoksa, akıllı telefonlar için bir Omegle uygulamasının olmaması halihazırda ciddi bir kusurdur. Tabii ki sitenin mobil versiyonunu kullanabilirsiniz, ancak kibarca konuşmak gerekirse bu biraz sakıncalıdır.

Tüm bunlar ve diğer eksiklikler, kullanıcıları daha geniş işlevselliğe sahip Omegle'ye alternatif aramaya zorlamaktadır. Neyse ki sohbet ruleti formatının on yılı aşkın varlığında, bu tür birçok alternatifi ortaya çıktı.

Denemeniz gereken Omegle alternatifleri

Omegle'nin ilk benzerleri 2009'da ortaya çıkmaya başladı — ChatRoulette ve ardından diğerleri. Diğerleri yeni araçlar ve imkanlar sunarken, Omegle'ın tasarımını ve işlevselliğini kopyalayan siteler vardı. Gerçekten dikkate değer olan en ilginç Omegle benzerlerini ele alacağız.

OmeTV

OmeTV'yi incelediğinizde gözünüze çarpan ilk şey, Omegle'den daha modern bir tasarıma sahip oluşudur. Minimalist, sade ama aynı zamanda etkileyici ve modern bir tasarımı vardır.. Ancak OmeTV'de işlevsellik çok daha önemlidir. Cinsiyetinizi ve ülkenizi belirtebilirsiniz, sistem size en uygun sohbet arkadaşlarını seçer. Bir diğer önemli avantajı ise yazılı mesajları otomatik çevirme işlevidir. Bu sayede yabancılarla iletişim kurmak çok daha kolay ve rahat olacaktır.. Omegle'ye göre son avantajı, iOS ve Android için uygulamalarının olmasıdır.

OmeTV 2015 yılından beri faaliyet gösteriyor ve oldukça iyi bir denetimi ve aktif bir kitlesi vardır. Genel olarak, bu size daha fazla kolaylık sağlayacak iyi bir Omegle alternatifidir.

OmegleAlternative

Kızlarla iletişim kurmak isteyen erkekler için idea birl görüntülü sohbettir. OmegleAlternative, benzersiz bir cinsiyet filtresi sunar. Siteye kaydolurken her kız bilgilerini onaylamalıdır. Yönetim sahte hesap ve botları bu şekilde filtreler. Ve https://omeglealternative.com/tr kullanan erkekler, sitenin kendilerini yalnızca gerçek bir partnere bağlayacağından % 100 emin olacaklar. Site mükemmel bir denetime ve mobil uygulamaya sahiptir. Tüm OmegleAlternative özellikleri deneme süresi boyunca ücretsizdir. Ardından, premium erişim için ödeme yapmaya hazır olup olmadığınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Denemeye değer!

ChatRandom

Omegle'den farklı olarak, ChatRandom, size uygun arkadaşları seçmek için cinsiyetinizi belirtmenize olanak tanır. Ek olarak, burada daha hassas bir arama için ilgi alanlarınızı da girebilirsiniz. Unutmadan, Omegle'nin de ilgi alanları kısmı vardır. Bununla birlikte, ChatRandom'ın kesinlikle ilginizi çekecek çok yararlı birkaç özelliği daha vardır. Birincisi, ortak ilgi alanlarına sahip birkaç katılımcının aynı anda konuşabileceği tematik sohbet odalarıdır. Bu, hala yüz yüze iletişim kurmaktan utanan, ancak yeni arkadaşlar bulmak isteyenler için gerçek bir keşif. Kızlarla ayrı sohbet imkanı da vardır. Ancak katılmak için siteye kayıt olmanız ve erişim için ödeme yapmanız gerekir.

Funyo

Funyo tam anlamıyla bağımsız bir sohbet ruleti değil, daha çok kılıf bir sitedir. Ana sayfa görüntülü sohbet hakkında temel bilgileri içerir, ancak sohbeti başlatmak için düğmelerden herhangi birine tıkladığınızda ChatRandom sitesine yönlendirilirsiniz. Ve buna göre Funyo kullanmanın pek de bir anlamı yok.

ChatAlternative

Bu site hem görsel hem de teknik olarak Omegle’den ziyade OmeTV'nin bir benzeri haline geldi. Burada partner arama için cinsiyetinizi ve ülkenizi belirtebilirsiniz. Ayrıca, yazılı mesajların seçilen dile otomatik olarak çevrilmesi işlevi vardır. Genel olarak, Omegle'ye iyi bir alternatif ancak daha popüler olan OmeTV'den neredeyse hiç farklı değil.

Camsurf

Cinsiyet filtresine ve diğer bazı yararlı işlevlere sahip çok popüler bir Omegle benzeridir. Yazılı veya görüntülü sohbeti, mobil uygulamalarını kullanabilir ve kısıtlama olmaksızın yabancılarla iletişim kurabilirsiniz. Ancak Camsurf'un belki de en ilginç özelliği yapay zeka kullanmasıdır. "Güvenli arama" kutusunu işaretleyebilirsiniz, sonrasında yapay zeka sizi olası partnerinize bağlamadan önce onun kamerasından görüntüyü analiz eder. Sistem mükemmel olmasa da oldukça iyi çalışıyor.

Sonuç

Modern İnternet kullanıcıları birçok görüntülü sohbet ve diğer flört hizmetlerinden yararlanabilir. Çoğu, diğer kullanıcılarla sohbet etmeye başlamak için kayıt gerektirmez. Bu çok kullanışlıdır ve harika bir zaman tasarrufu sağlar.

Kendinizi bir görüntülü sohbetle sınırlamamanızı, ancak en az 2-3 farklı sohbet denemenizi tavsiye ederiz. Mevcut tüm özellikleri ve araçları anlamanın tek yolu budur. Ve sonuç olarak, kendiniz için en iyi hizmeti seçin. Ayrıca sosyal çevrenizi önemli ölçüde genişletin. Sohbet ruletinde güzel bir tanışma ve hoş arkadaşlar olabilir. Bu formattan memnun kalacağınızdan eminiz.

Yorumlar (0)