Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından Pamukkale Belediyesi, Seyir Tepesi'ndeki tesisleri incelemeye aldı ve önemli kararlar aldı. Gençlerin keyifle kullandığı zipline'da tespit edilen sorunlar sebebiyle binişler geçici bir süreliğine durduruldu.

2018 yılında yapılan ve gençleri eğlendiren tesisin uzun bir süredir bakım görmediği ortaya çıktı. Her 30 bin binişin ardından kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duyan tesis, iklim koşulları nedeniyle beklenenden daha hızlı bir şekilde yıprandı.

Bölgedeki teknik personelin yeterli uzmanlığa sahip olmaması sebebiyle, özel bir ekibin bakımı üstlenmesi gerekiyor. Tesisin ana unsuru olan çelik halatlar dahil olmak üzere tüm bileşenlerin detaylı bir şekilde inceleneceği belirtildi. Uzman bir firma ile iletişime geçildiği ve bakım çalışmalarının yaz sezonuna yetiştirilmesi için planlamalar yapıldığı ifade edildi.

Başkan Ertemur, “Atatürk’ün açtığı yoldan, gençlerimizle yürümeye devam edeceğiz” Başkan Ertemur, “Atatürk’ün açtığı yoldan, gençlerimizle yürümeye devam edeceğiz”

Ayrıca, Seyir Tepesi'nde bulunan dağ kızağının da detaylı bir bakıma alınacağı ve gerektiğinde hizmetinin durdurulabileceği açıklandı.