banner1120
banner1029
07 Haziran 2016 Salı 19:12
389 Okunma
MikroMotor FUE saç ekimi tekniğinin avantajları nelerdir?
Saç ekimi tekniklerinde saçın donör bölgesi olan ense kısmından saç kökü greftleri alınırken dairesel bir kesi açılır. Bu kesi işleminin el ile manuel olarak yapılması durumunda saç kökü alım iğnesi dairesel hareket ettirilerek ekilecek olan greftler alınır. MikroMotor ile saç kökünün alınması durumunda ise MikroMotor cihazının ucundaki iğnenin cihaz aracılığı ile sürekli dairesel hareket etmesi sağlanır.
MikroMotor FUE cihazının başka bir avantajı ise greft alımında doku derinliği sabit tutularak standart hale getirilir. Böylece MikroMotor cihazının ucunun her saç kökü alımında yeniden ayarlanması ve kontrol edilmesi gerekmez.MikroMotor FUE saç ekimitekniği ile saç köklerinin daha hızlı bir şekilde alınması sağlanabilir. Böylece saç ekimi işleminin süresini hızlandırmak da çok daha mümkün hale gelir.

MikroMotorFUE saç ekimi tekniği ile yapılan saç ekimi işleminde kullanılan iğnelerin ucu kişiye özel olarak ayarlanır. Cihazın ucuna takılı olan bu iğneler dönerek kafa derisinin içine girer. MikroMotor FUE saç ekim tekniği sadece kafa derisinden greft alınırken değil, aynı zamanda vücudun diğer kısımlardan sağlıklı kıl kökü alınırken de tercih edilir. Bu teknik ile kafa derisinde herhangi bir şekilde yara izi, şişlik ya da kanama oluşmaz.
Manuel saç ekimi tekniğinin avantajları nelerdir?
Manuel teknik ile saç ekim işleminde ise bazı hastalar saç ekimi işleminin cihaz ile yapılması yerine manuel olarak yani elle çok daha milimetrik bir şekilde yapılabileceğini düşünmektedir. MikroMotor FUE saç ekimi tekniğinin sağlamış olduğu daha hızlı saç ekim avantajına ihtiyaç duymayabiliyor.
Manuel saçım ekimi tekniği ile MikroMotortekniğinde kullanılan saç kökü alımı / ekimi işlemi aynı yöntemlerle yapılmaktadır. İki saç ekim tekniğinin arasındaki tek fark hız faktörüdür, kişilere kazandırdığı zamandır.
Manuel saç ekim teknikleri ile greft alımı saç kökü foliküllerine çok daha az zarar veren bir yöntemdir. Özellikle MikroMotor FUE tekniğinde kullanılan cihazın yaymış olduğu ısı faktörü olmadığından, ısıya maruz kalan saç köklerinin zarar görme ihtimali de ortadan otomatik olarak kalkar.
MikroMotor FUE saç ekiminde saç kökü alımı sırasında, cihazın mutlaka düşük devirde ayarlanması, saç kökü greftlerin alımı hassas bir şekilde yapılmalıdır.Cihazın yüksek devire göre ayarlanmamasına çok dikkat edilmelidir. Cihazın yüksek devire ayarlanarak çalıştırılması yüksek ısı yaymasına ve alınan saç kökü greftlerinin bu ısıdan zarar görmesine sebep olabilir. Manuel saç ekim tekniğinde bu ısınma problemi ortadan kalktığı için saç kökü greftlerinin zarar görme ihtimali de ortadan kaldırılmış olur.

MikroMotorlu ve Manuel Saç Ekimi Teknikleri
MikroMotor FUE tekniği ile gerçekleştirilen saç ekimi tekniğinin klasik yöntemlerden farkı, saç kökü greftlerinin manuel olarak alınma ve ekilme zorunluluğu ortadan kalkmış durumdadır. MikroMotor ile manuel saç ekimi teknikleri genel özellikleri ile birbirinden çok farklı olmasa da MikroMotorlu yeni teknik sayesinde oldukça büyük bir adım atılmıştır.

Manuel saç ekimi tekniği ile MikroMotor saç ekimi tekniği arasındaki en önemli fark nedir?
MikroMotor saç ekimi tekniği ile saç kökü grefti alımı, daha kısa süre içinde daha fazla saç kökü alınmasını sağlar. MikroMotor saç ekim tekniği ile tek bir seansta 3.000 ile 4.000 kadar sağlıklı saç kökü alınabilir.Oysaki manuel saç ekim tekniklerinde tek seansta bu sayılarda saç kökü alınabilmesi mümkün değildir. Birden fazla seans uygulanması gerekmektedir.

Zekican ŞENKAYA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.