Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu enjeksiyon yardımıyla özel yağ hücreleri ve jelatinler gibi dolgularla çenenin daha dolgun ve yuvarlak bir görüntü almasını sağlıyor.

SAĞLIK 09.02.2021, 18:37
Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu gibi estetik ameliyatları veya son zamanlarda daha pratik olan küçük dokunuşlar hem bazen meydana gelen problemleri veya doğuştan beri var olan sorunları çözerken hem de aynı zamanda görünüşü güzelleştiriyor. Çene dolgusu da herhangi bir zararı ve yan etkisine rastlanmayan yöntemlerden bir tanesidir. Çenedeki düzensiz yapılanma ve görünüşü daha düzgün bir hale getirerek yüzün toparlanmasını sağlayan bir işlem olarak son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor ve eğer kişide varsa psikolojik sorunların da ortadan kalkmasını sağlıyor. Çene dolgusu enjeksiyon yardımıyla özel yağ hücreleri ve jelatinler gibi dolgularla çenenin daha dolgun ve yuvarlak bir görüntü almasını sağlıyor.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir

Sadece görünüş açısından değil aynı zamanda herhangi bir ağrı sızı veya çenenin yamukluğundan dolayı sağlık problemi meydana geliyorsa onları da düzeltmek için faydalı olması çene dolgusu yönteminin en önemli avantajlarından bir tanesidir. Her ne kadar hemen tavsiye edilmese de eğer kişide çene yamukluğu veyahut orantısızlığı sebebiyle psikolojik bir sorun var ise onun giderilmesinde de yardımcı oluyor. Zaten en bilinen özelliği görünüşe katkı sağlaması olduğu için son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Ameliyata gerek kalmadan gerçekleştirilen pratik bir yöntem olduğu için sonrasında da herhangi bir sıkıntı yaşanmaması faydaları arasında yer alıyor.

Dudak Dolgusu Nedir

Estetiksel dokunuşların son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi, onların basit ve pratik yöntemlerle gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bunların en fazla tercih edilen çeşidi arasında yer alan dudak dolgusu da dudakların daha büyük ve dolgulu bir hacme sahip olmasına katkı sağlıyor. Her yüz tipine ve dudak şekline uyum sağlayacak bilinen dört tane çeşidi sayesinde daha güzel bir görüntü de elde edilmiş oluyor.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır

Doğuştan küçük ve ince dudaklara sahip olan kişilerin daha güzel bir görüntü elde etmesi ve göze hitap edici görünmesi için tercih ettiği yöntemlerden birisi olan dudak dolgusu, çok gerekli olmasa da kadın ve erkekler tarafından zamanla tekrarlanan bir işlem oluyor. Dudaklarına hacim kazandırmak isteyen kişilerde uygulanan bu yöntem aynı zamanda dudakların daha parlak ve pürüzsüz görünmesini de sağlıyor. Fakat yine de yüzün yapısına uygun olup olmadığı doktor tarafından kontrol edildikten sonra uygulanması daha doğru bir tercih oluyor.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır

Burun ucunu hafif kalkık gösteren ve aynı zamanda eğer burunda herhangi bir problem varsa onu da gideren işlemlerden birisi olan burun dolgusu her ne kadar herkes için gerekli olmasa da bazı kişiler için yapılması kaçınılmaz tedaviler arasında yer alır. Genellikle hyaluronik asitin ince uçlu enjeksiyonlar yardımı ile burna enjekte edilmesiyle gerçekleşen burun dolgusu son zamanlarda çok fazla tercih edilse de belirli süre ile tesirini gösterip bazen tekrarlamaya gerek duyabiliyor. Hem görünüşü güzelleştirmek için yapılan estetiksel bir işlem hemde aynı zamanda burundaki eğrilik ya da kırık gibi hasarların giderilmesinde yardımcı olan tedavi yöntemi oluyor

Burun Dolgusu Fiyatları

Kişiden kişiye farklılık gösteren ve farklı süreçlere sahip olan estetik işlemlerinin ücreti de değişiyor. Burun dolgusu gibi işlemler eğer sadece dolgunun enjekte edilmesiyle gerçekleşip ek bir tedaviye gerek duymazsa diğer işlemlere nazaran daha uygun fiyatlara sahip oluyor. Tabi ki bu aşamada doktorun ve hastanenin de fiyat belirlemesi etki edeceği için dudak dolgusu ya da diğer dolgularda önceden araştırma yapmak daha doğru olacaktır.

Yorumlar (0)