Açık Emar Nedir ve Nasıl Çekilir?

Genel olarak devlete bağlı hastanelerde bulunmayan bu emar türü özel klinik ya da hastaneler de çekilmekte ve buna göre fiyatlandırılmaktadır.

SAĞLIK 24.09.2020, 15:50
Açık Emar Nedir ve Nasıl Çekilir?
banner1551

Oldukça sıklıkla tercih edilen bu açık emar yöntemi farklı unsurlara bağlı olarak fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyatlandırmada etkisi olan faktörler arasında uygulamanın yapılacağı hastanenin olanakları, cihazın teknolojisi, emarın çekileceği bölgeler gibi faktörler oldukça etkilidir. Ayrıca açık emar çekimi yapılacak olan bölgeye göre de fiyat aralıklarında değişkenlikler görülebilmektedir.

Çoğunlukla devlete bağlı hastanelerde bulunmayan bu emar türü özel klinik ya da hastaneler de çekilmekte ve buna göre fiyatlandırılmaktadır. Bu nedenle öncelikle fiyat araştırılması yapıldıktan sonra uygulanan bu emar çeşidi kolay olması ve başarılı sonuçlara imza atması sonucunda giderek yaygınlaşmaktadır. Tıp alanında bu denli yaygınlaşan bu uygulamanın fiyat aralıkları üzerindeki etkisi gözle görülür boyutta artış göstermektedir.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Tıp dilinde HSG olarak adlandırılmakta olan rahim filmi, rahim içerisindeki boşluğu detaylı bir şekilde göstermeye yarayan işlem olarak bilinmektedir. Rahim içerisindeki tüplerin oldukça ince şekilde detaylandırılarak incelenmesine olanak sağlayan bu film tıkanıklık, darlık gibi sorunları gözler önüne sermektedir. Bu film işlemi sırasında öncelikle görüntülenebilir özelliği sağlayan bir sıvının rahim içerisine akışı sağlanmaktadır. Bu sıvı rahim içerisindeki tüplerde ilerlerken rahim üzerinde izlenme olanağı sunmaktadır. Rahim içinin oldukça net bir şekilde görünümünü sağlayan rahim filmi şimdilerde rahim tedavilerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinen bu film de kısa zamanda etkili sonuçlar alınması sağlanmaktadır.

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Özel bir ilaç maddesinin rahim içerisine akışının sağlanarak yapıldığı bu film türü, hasta için oldukça ağrılı bir süreç içermektedir. Bu ağrıyı gidermek adına gelişen tıp teknolojisinde kullanılan anestezili rahim filmi normal HSG film olarak çekilmekte ancak film öncesi hastaya damar yolu ile anestezi uygulaması gerçekleştirilmektedir. Hafif bir anestezi sonrası hasta uyku halini alarak tamamen ağrısız olarak yapılan bu rahim incelemesi sonrasında tek bir ses ile uyanması sağlanmaktadır.

Bu şekilde tamamlanan rahim filmi, özellikle ağrı eşiği düşük hastalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Böylelikle hastaların korkmadan kolaylıkla tedavi sürecine başlamalarında büyük katkı sağlamaktadır. Kolay bir yöntem uygulanabilirliği ile tercih edilen bu uygulama sonrasında hasta da herhangi bir yan etki görülmemektedir.

Rahim Filmi Fiyatları

Gün geçtikçe gelişen tıp alanında özellikle jinekoloji polikliniği tarafından sıklıkla kullanılmakta olan bir yöntem olarak bilinen rahim filmi, tek bir teknikle uygulanmakta ancak farklı fiyatlandırmalar göstermektedir. Fiyatlandırmalar alanında öncelikle bu filmin çekilecek olduğu hastane şartları oldukça büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla özel hastanelerde uygulanan bu film türü tanı konulmasında oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu uygulamada kullanılacak olan cihazların çeşitliliği, rahim içine uygulanacak olan sıvının değeri, doktor tercihi tüm bu rahim filmi fiyatları alanında değişkenlik göstermesini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Yorumlar (0)
23°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi