Tesettür Dış Giyimin Kumaş Çeşitleri

Dış giyimde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi ürünün kumaş türüdür.

YAŞAM 11.02.2021, 19:11
Tesettür Dış Giyimin Kumaş Çeşitleri
banner1692

Dış giyimde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi ürünün kumaş türüdür. Eğer kumaş türü mevsime uygun seçilmezse bu durumda farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Kış aylarında seçeceğiniz yanlış ürün kumaşı sebebiyle üşüyebilirsiniz. Aynı zamanda yağmurlu havalarda giydiğiniz tesettür dış giyim ürünü ıslanacak ve iç kısmınıza soğuk geçmesine sebep olacaktır. Yaz aylarındaki yanlış kumaş seçimi ise terlemenize ve teninizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu tarz sorunları yaşamamak adına siz de seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Bu tarz kullanım zararları olabileceği gibi kombin yanlışlıkları da oluşabilmektedir. Kombinde hata ise dış giyim kumaşı ile eşarp veya şal kumaşının uyumsuz olması sonucunda ortaya çıkabilmektedir.

Yaz Aylarına Özel Tesettür Dış Giyim Kumaş Önerileri

Yazın eğer bir dış giyim ürünü arayışınız mevcut ise bu durumda feraceleri tercih edebilirsiniz. Feraceler ile hem rahat edebilir hem de terlemekten kurtulabilirsiniz. Teninize zarar vermeyen yapısı ile bu ürünler sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır. Bir diğer yazlık dış giyim ürünü ise pardösülerdir. Bu ürünler de ince kumaşlı olanları seçildiği taktirde yaza uygun tesettür dış giyim ürünlerinden olabilmektedir. Ürün gruplarına ek olarak bu ürün gruplarındaki kumaş türleri de seçim yapma açısından önem taşıyor. Nefes alan ve terletmeyen kumaşları yaz aylarında tercih ederek rahat edebilirsiniz. Kadife ve yünlü kumaşlardan kaçınmanız yaz aylarında dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Bu sayede başarılı bir yazlık tesettür dış giyim ürünü seçmeniz mümkündür.

Kış Aylarına Özel Kumaş Modelleri

Kış aylarında tesettür dış giyim kumaşı seçilirken dikkat edilmesi gereken temel nokta üşümenizi engelleyici kumaşları tercih etmektir. Nefes almayan kumaşlar bu anlamda ihtiyacınızı karşılayabilir. Ayrıca yünlü ve kadife kumaşlar da ısınmanızı sağlayacak, kış aylarını rahat bir şekilde geçirmenize imkân tanıyacaktır. İki iplik ve üç iplik örme olan kumaşlar da dış giyimde tercih edilebilecek kışlık kumaşlar arasındadır. Bunlara ek olarak kot, polyester, kışlık örme gibi kumaş türleri de bulunuyor. Özellikle örme olan kumaşlar üşümeyi üst düzey engellemektedir. Çoğu zaman bu dış giyim ürünleri tek başına tercih edilmektedir. Kış aylarında bir diğer önemli konu ise su geçirgenliğidir. Su geçirmeyen kumaşları tercih etmek yağışlı havalarda oldukça fazla işinize yarayabilir. Elbiselerinizin ıslanmasını engelleyerek üşümekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca eşarbınızın ıslanarak bozulmasını da ortadan kaldırabilirsiniz. Siz de kışa uygun dış giyim kumaşlarını tercih ederek rahat edebilir, harika seçimler yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)