Söz Yüzükleriniz Sıradan Olmasın

Söz yüzükleri çiftlerin birbirlerine olan sevgisini ve evliliğe giden yoldaki ilk adımı ifade etmektedir.

Söz Yüzükleriniz Sıradan Olmasın

Çiftler kendi arasında veya aile içerinde yapılan törenlerle söz yüzüklerini kullanmaya başlamaktadır. Söz yüzükleri çiftlerin birbirlerine olan sevgisini ve evliliğe giden yoldaki ilk adımı ifade etmektedir. Çiftler söz yüzükleri seçerken farklı seçeneklerde karşılaşmakta ve ilk başta nişanlanma sürecine kadar binlerce seçenek arasından kullanabileceği gümüş alyans yüzüğü tercih ettikleri görülmüştür. Bu tercihi yaparken çiftlerin kimisi gümüş alyans yüzük zevkinden dolayı kimileri ise ücretinden dolayı gümüş alyans yüzüğü tercih etmektedir. Gümüş alyansı gelin adaylarına göre damat adaylarının daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Gelin ve damat adaylarının aklına takılan konulardan bir tanesi de söz yüzüklerini sağ el parmağına mı yoksa sol el parmağına mı takıldığıdır. Bu sorunun cevabı ise sağ elin yüzün parmağı olarak karşımıza çıkıyor.  

Söz yüzüklerinin seçimini yaparken gelin ve damat adayları tercihlerini yaparken göz önünde bulundurdukları etkenlerden bir tanesi de yüzüğün fiyatına göre tercihlerini belirlemesidir. Çiftler maddi açıdan kendilerini zor durumda bırakacak bir tercih yapmak istememektedir. Bundan dolayı söz yüzükleri seçerken tercihlerin başında gümüş alyans yüzükler gelmektedir. Gümüş alyans yüzüklerin fiyatlarını belirleyen etmenler ise içerisinde ki ham madde ve işlenmesi olarak karşımıza çıktığı gözükmektedir. Söz yüzükleri tercihini yaparken gelin ve damat adayları sadece ücretini göz önünde bulundurmamakta, klasik modeller işlemeli modeller ve en son moda olan modelleri de tercih ettiği görülmüştür. Ayrıca çiftler söz yüzükleri tercihini yaparken sadece söz yüzüklerini uzun yıllar kullanabilecekleri bir söz yüzükleri de tercih etmektedir. 

Gelin ve damat adayları söz dönemlerinde almış oldukları yüzüklerin belirli bir süre geçtikten sonra parmaklarına olmadığını fark ettiklerinde yeniden birer tane daha söz yüzükleri almalarına gerek yoktur. Çiftlerin almış oldukları bu yüzükler genişletilebilme özelliğine sahiptirler ve istedikleri ölçüye getirilebilir. Tabi bu işlemi yaparken seçmiş olduğunuz tüm söz yüzükleri ve diğer yüzüklerinizde yapılma olanağı da belirli bir ölçüye kadar geçerlidir. Özellikle sade modeller ve klasik modellerde bu işlem sorunsuz bir şekilde yapılmakta ve çiftlerimiz söz yüzükleri ve diğer seçmiş oldukları yüzüklerde tercihini yaparken bu etkeni de göz önünde bulundurmalarını öneririz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER