Aradığınız Örgü İpleri Markaları Yummak da…

Günümüzde oldukça yaygın bir el sanatı olan örgü sanatı, birden çok örgü malzemesini de barındırmaktadır.

YAŞAM 15.03.2022, 19:32
Aradığınız Örgü İpleri Markaları Yummak da…

Örgü örmek istiyor ancak aradığını örgü iplerini ve markalarını bulamıyor musunuz? O halde ihtiyacınız olan tüm örgü malzemelerini barındıran yummak ile tanışma zamanınız gelmiş demektir. Bu mağaza Türkiye’nin en sevdiği alışveriş mağazalarından biri olmuş ve birden çok ürününün kalitesi ile müşterilerinin beğenisini kazanmıştır.

Peki, neden yummak kısa sürede büyüdü? Çünkü kaliteli birden çok ürünü ve örgü malzemelerini bulunduruyor. Bununla da sınırlı kalmıyor en uygun ve avantajlı fiyat seçeneklerini de sunuyor. En önemlisi de dışarıda arayıp da bulamayacağınız pek çok ürünü mağazasına sizler için ekliyor. Her geçen gün güncellediği mağazasında sizlerin işine yarayacak onlarca malzeme ve ürün var.

Dilediğiniz zaman mağaza üzerinden örgü ipleri, markaları ve diğer tüm malzemeleri alabilirsiniz. Özellikle de en çok tercih edilen alize ip markasını da deneyebilirsiniz. Bu ip markaları sizler için bir efsane olacak. Hayalinizdeki tasarımları gerçeğe dönüştürebilmeniz adına her türlü malzeme yummak da sizleri bekliyor.

Alize İp Nedir? Çeşitleri Neler?

Alize ip, örgü işi için tercih edilen ve geçmişten günümüze kadar kullanımı hâlâ da yaygın olan yünlü ip türlerinden bir tanesidir. Akrilik ve pamuk karışımı türüne sahip olan alize ip, ilkbahar ve yaz mevsimlerinin vazgeçilmez iplerindendir. Ayrıca ince ve kalın ip modelleri bulunan alize günümüzün en sevilen markalarındandır. Birden çok çeşidi ile de yine en çok tercih edilen ip markalarından bir tanesidir. Peki, alize ip çeşitleri neler?

  • Alize diva ip; kategori olarak alize diva stretch kısmına girmektedir. İplik türü akrilik-pbt elastiktir. Genellikle metrajı 100-400 metre arasındadır.
  • Alize süperlana maxi ip; kalın bir ip türüdür. İplik türü %75 akrilik ve %25 yünden oluşmaktadır. Gramajı genellikle 100 gramdır ve 50-100 metre aralığındadır.
  • Alize angora gold ip; iplik türü akrilik ve yünden oluşmaktadır. Simli modelleri de bulunan alize angora gold ipi çok sevilen ip türlerindendir. Örgülere şıklık katan seçenekleri sayesinde sıklıkla tercih edilen bir örgü ipidir. Gramaj olarak 100 gramdır. 450-500 metredir.

Bu iplerin her biri alize ip çeşitlerindendir. Hepsi de birden çok özelliği ve kalitesi ile adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Dilediğiniz zaman bu ipler ile sevdikleriniz için sıcak ve samimi örgüler örebilir, manevi değeri yüksek bir armağan uzatmış olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Jüt İp Modelleriyle Tanışın!

Günümüzde oldukça yaygın bir el sanatı olan örgü sanatı, birden çok örgü malzemesini de barındırmaktadır. Özellikle de şık ve tarz örgüler örmek için bu malzemelere ihtiyacınız var. Mesela düşük maliyetli örgüler örmek ve bir o kadar da sade, şık tasarımlar ortaya koymak isteyebilirsiniz.

Bunun için ilk yapmanız gereken şey nedir diye soracak olursanız, söyleyelim. Tabii ki örgü ipi markasıdır. Örneğin; plaja giderken yanınızda alacağınız ve kendi tasarımınız olan plaj çantaları için jüt ip kullanmalısınız. Çünkü jüt ipler oldukça sağlam ve kaliteli ip türlerindedir ve tam anlamıyla da çanta tasarımları ve aksesuarları için tercih edilen iplerden biridir.

Dilediğiniz zaman bu ip türlerinden birini alabilir, plaj çantaları başta olmak üzere daha pek çok çanta modelini veya aksesuar çeşitlerini oluşturabilirsiniz. Ve bu noktada seçeceğiniz en ideal ve doğru adres elbette ki yummak olacak.

Örgü İpi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü ipi seçerken birkaç püf noktaya odaklanmanız yeterli olacaktır. Mesela bu püf noktaların başında ipin içeriği gelmektedir. Organik olarak üretilen ipleri almanız önemli bir detaydır. Zira örgü ipi seçeneklerinde doğal ve pamuklu ipler olduğundan ürünü incelerken özellikler kısmına göz atabilirsiniz.

Özellikler kısmından ipin boyutundan ebatına, renginden içeriğine kadar detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Aynı şekilde her bir ipin özellikler kısmında tığ ve örgü şişi numarası da yer alır. Böylece alacağınız ürün için hangi şiş ve tığ numarasının kullanılması gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Örgü işi sanatında bunlar önemli ayrıntılardır.

Özellikle de ilk defa örgü işi yapacaksanız bu bilgiler sizlere çok yardımcı olacaktır. Bu sayede istediğiniz örgü ipini rahatlıkla seçebilirsiniz. Çünkü örgü iplerinin kullanım amacı, örgü şişi veya tığ numaraları sizlere yol gösterecek ve fikir edinmenize yarayacaktır.

Yummak ile Tarzınızı Yansıtacak Tasarımlar Yapın!

Yummak mağazasını çok seveceğinizden eminiz. Az önce de bahsettiğimiz gibi aradığınız onlarca örgü malzemesini bu mağazada bulma şansına sahipsiniz. Özellikle de birbirinden renkli örgü ipleri ve markaları, kalitesinden ödün vermeyen hobi ürünleri, tekstil ürünleri, çanta aksesuarları ve çok daha fazlası var. Bu ürünler ile sevdiklerinize kucak dolusu mutluluklar yaşatabilirsiniz.

O halde şu an yapmanız gereken tek şey yummak mağazasını ziyaret etmek ve şıklığıyla güç katacak örgü iplerini seçerek hayalinizdeki tasarımları gerçeğe dökmektir. Bu mağazadan örgü ipleri alabilir, maliyeti düşük birçok örgü tasarımını yaratabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. Zira yummak ile farkınızı ortaya koymanın keyfini doyasıya yaşayacaksınız.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
hafif yağmur