banner1496

banner1495

Radyo Banko İçimizi Kıpırdatan Radyo Kanalı

Radyo Banko; dinleyenlerin içini kıpır kıpır ettiren Ankara'nın gözde radyo kanalı.

TEKNOLOJİ 25.11.2018, 16:58
990
Radyo Banko İçimizi Kıpırdatan Radyo Kanalı

Radyo Banko; dinleyenlerin içini kıpır kıpır ettiren Ankara'nın gözde radyo kanalı. Yakın zaman da Ankara Havaları çatısı altında gelişen furyaya dönüşmüş bir radyo dinletisi. Radyo: " Elektrik dalgaların özelliğinden faydalanarak seslerin bir yerden başka bir yere iletilmisidir." Bu tabir radyonun bilimsel açıklamısı olmakla birlikte Ankaralılar için oynamak için varolan bir eşyadır. Yüzlerde tebessüm oluşturacak bu bakış açısı gelişen teknoloji ile birlikte oldukça hayatımızda fazla yer almıştır.

Gün geçtikçe popülaritesi ve dinleyici kitlesi artan Türkiye'nin dört bir yanını saran frekansları ile her yaştan dinleyici ile buluşan Banko Fm; Dj'leri ile kendini sevdirmiş ve büyük bir dinleyici kitlesi elde etmiştir. Türkiye'nin en çok dinlenilen Ankara Oyun Havaları radyosu ünvanını da elinde bulunduran başarılı istasyon mp3 kalitesinde yayınları ile de gelişen teknolojiye ayak uydurmaktadır.

Ankara havalarının gelişmesinde ve bugünkü konumuna ulaşmasında radyo kanalının yanı sıra Misket Oyun Havası da etkili olmuştur. Peki bu Ankara misket havasının hikayesi nedir ?

Radyo kanalını va çalan şarkıları merak edenler RADYO BANKO kelimesini takip ederek istasyonu sorunsuz dinleyebilirler.

Ankara Oyun Havaları Misket'in Hikayesi

Hikaye şöyledir: Ankara'nın küçük bir köyünde Huriye ve Osman adında iki genç yaşar. Osman geniş omuzlu bıyıklı köyün genç delikanlısıdır. Bir gün Osman köy içinde yürürken Huriye Misket ağacına çıkarak Osman'ı görmüştür. Ve o an her ikisinin birbirine karşı kalpleri atmaya başlar. Osman Huriye'ye ismiyle değil Misket diye seslenir. Misket her gün Osman'ın yolunu ağaçta bekler. Bir gün köyün ağası Kır Ağa Huriye'yi istetmek için babasına haber gönderir. Ve Huriye'de hemen olanları Osman'a söyler.

Osman haber gönderir Kır Ağa'ya Kır Ağa yolumdan çekilsin der. Fakat bu laf araya girenler ile birlikte bir iken bin olur. Kır Ağa'da Osman'a haber gönderir ve yine laf araya girenlerle bir iken bin olur. Sonra haber uçurur Osman Kır Ağaya eğer yüreği varsa gelir benimle cenk eder meydan da. Kır Ağa bu duruma sinirlenir ve belirledikleri köy meydanında başlarlar cenk etmeye ve Kır Ağa kıran kıran süren bu mücadele de derki; benimle böylesine savaşan genci kurban değil koç ederim ben, al vur şu bıçağı böğrüme öldür beni şuracıkta der. Kalabalık şaşırır ve Osman ile Kır Ağa barışırlar. Huriye Misket ağacında kendisine doğru gelen kalabalığın içerisinde Osman'ı göremeyince Misket ağacında bir o daldan o dala hareket ederken düşer ve ölür. Bu hikaye ile birlikte bizlere Ankara Oyun havalarını sevdiren Misket doğar.

Radyo Banko En Çok Dinlenilen Ankara Oyun Havaları

UMUT ÇAKIR – SARIL BANA SARILALIM
MEHMET AKTAŞ – ÇEŞMENİN BAŞINDAYDI
Ankaralı İbocan – Çekip Gitmeyecektin
BAŞKENTLİ FİKRET – GELME GARDAŞ LA ÜSTÜME
Akyurtlu SONER – Ankaralılar Geliyorlar
BEYPAZARLI HASAN ATİKMEN – ŞEKER KUTUSU
İntizar & Hasan Yılmaz – Düzelir Be Kanka
Kadir Yılmaz – Verde Kurtul
RIZA SELİM AKKAYA – BAŞKENT TEPELERİ
Sincanlı Mustafa Taş – Ebru Ebru
Onur Yalçın - tez gel Bidenem
Hüseyin Kağıt - tanımazsan tanıma
Hüseyin Meke - Niğde bağları
Mustafa Taş - gamzelerin
Oğuz Yılmaz - erik dalı
Okan Babacan - yaygara
Peçenekli Süleyman - vurgundur
Veli Erdem Karakülah - benimle var mısın?

Radyo Banko'nun radyo sektörüne olan katkısı yapmış olduğu kaliteli yayınlar ile 24 saat aralıksız olarak sürmektedir. Reklamsız mobil ve canlı kanlı Oyun havası dinlemek isteyenler 99.1 frekansını takip edebilirler.

Yorumlar (0)