banner1348

Profesyonel Mikrofon Fiyatları

Stüdyo mikrofonlar, stüdyoda yapılan kayıt işlemleri için kullanılan profesyonel cihazlardır. Stüdyo mikrofonlarda ses çok net bir şekilde iletilir.

Profesyonel Mikrofon Fiyatları

Mikrofon, ses dalgalarının kayıt edilmesi veya başka bir amaçla dijital formata çevrilmesini sağlayan cihazlardır. Mikrofonların kategorilerine göre çevirme sistemleri vardır ve tüm mikrofonlarda bu farklı farklıdır. Profesyonel mikrofonlar ise profesyonel anlamda kayıt yapmak isteyenlerin kullandığı ve ses çıkış kalitesi de bu anlamda profesyonel olan cihazlardır. Profesyonel mikrofon fiyatları mikrofonların marka ve kullanım amaçlarına göre farklılıklar gösterir.

Stüdyo Mikrofon Fiyatları

Stüdyo mikrofonlar, stüdyoda yapılan kayıt işlemleri için kullanılan profesyonel cihazlardır. Stüdyo mikrofonlarda ses çok net bir şekilde iletilir. Mikrofonun içinde sesin çarptığı diyaframlar bulunur. Stüdyo tip mikrofonlarda üç adet diyafram vardır. En ince sesi bile yakalayabilirler. Bu yüzden stüdyoların ses yalıtımı çok iyi olmalıdır. Aksi halde dışarıda oluşacak en küçük sesleri bile kayıt ederler. Stüdyo mikrofonların fiyatları en düşük 500 TL civarından başlarken stüdyo mikrofon fiyatları 40 bin TL'yi geçmektedir.

USB Mikrofon Fiyatları

Usb mikrofonlar, mikrofon girişlerinin usb tip olan mikrofonlardır. Bu mikrofon türleri nomal bilgisayar bağlantısıyla da kullanılabilir. Normal olarak mikrofonların çoğu amfi bağlantısıdır. Ancak kullanım şekillerinden ötürü bu tarz mikrofonlarda tercih edilmektedir. Usb mikrofonların fiyatları genel olarak 500 TL'den başlarlar. Hangi kayıt işlemi veya ses çıkışı için kullanılacağına göre değişse de USB mikrofon fiyatları 2000 TL'ye de usb tip mikrofon almak mümkündür.

Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Kablosuz mikrofonlar kabloya ihtiyaç duyulmadan kullanılan mikrofonlardır. Bunlara telsiz tip mikrofon da denir. Telsiz tip mikrofonlar şu kategorilerde incelenebilir; el tipi kablosuz mikrofon, yaka tipi kablosuz mikrofon, kafa tipi kablosuz mikrofon, kürsü tipi, bireysel vericili veya bireysel alıcılı kablosuz mikrofonlar. Kablosuz mikrofonlarda 200 TL'den başlayan fiyatlarla satılır. Kullanılan marka ve cihazın kalitesine göre kablosuz mikrofon fiyatları 50 bin TL'lere çıkar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER