Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir tekniği, doğada doğal halde bulunan safir kristallerinden üretilen bıçaklar ile uygulanan saç ekimi işlemine verilen tekniğin adıdır.

SAĞLIK 25.02.2021, 16:06
Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekiminde kullanılan safir tekniği ile cilt dokusu daha az zarar görür. Hızlı sonuç alabileceğiniz gibi ağrı ve acı hissi de oldukça azdır. Safir yönteminde kanama görülme durumu da çok azdır. Daha sık kanallar açılarak yapılan safir saç ekiminde bireyin saç kalınlığına göre uçlar ayarlanır ve uygulanır.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Doğada doğal halde bulunan safir kristallerinden üretilen bıçaklar ile uygulanan saç ekimi işlemine verilen tekniğin adıdır. FUE tekniği olarak da bilinen saç ekimi ağrı hissetmeden yapılan tekniktir. Sizlerin de bölgesel kelliği ya da dökülme sorunu varsa bu tekniği tercih edebilirsiniz.

Cilde en az derecede hasar veren safir saç ekimi yönteminde özel uçlu bıçaklar kullanılarak ufak kanallar açılır. Farklı bölgelerden toplanan greftler bu uçlar yardımı ile ekilir. Daha doğal bir görünüm olması için kanallar daha sık açılır. Toplanan saç köklerinin ekim işlemi tek tek gerçekleştirilir.

Safir Saç Ekimi Yöntemi

FUE tekniği olarak da bilinen safir saç ekimi yöntemi günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Kanalların açılmasında kullanılan tekniğe safir adı verilir. Özel safir kristallerinden elde edilen bıçaklar kullanılarak uygulama yapılır.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Doku zedelenmelerinin daha az olduğu safir yönteminde avantajlar çoktur. Daha fazla kanal açılabildiğinden dolayı daha fazla saç ekilmesini sağlar. Açılan kanallar küçük olduğundan dolayı iyileşme süresi de daha kısadır. Sizler de safir yöntemi ile acısız bir şekilde saç ektirebilirsiniz.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Saç ekiminde en sık tercih edilen safir saç ekimi yönteminin en önemli özelliği özel olarak üretilen safir uçlu bıçaklardır. Cilde daha az zarar veren bu yöntemde hata payı da düşüktür. Safir saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere oranla daha uygun olduğundan dolayı hemen hemen her bireyin tercih ettiği yöntemdir.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Günümüzde çoğu doktorun da tercih ettiği safir tekniği cilt dostu olan bir yöntemdir. Ekim yaptıran hastalar işlem öncesinde ve sonrasında daha konforlu olarak hayatlarına devam ediyor. En ufak hasarlar ile saç ekimi işlemini gerçekleştirmek için sizler de FUE tekniğini tercih edebilirsiniz.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç ekiminde tercih edeceğiniz safir tekniği öncesinde tüm analizlerinizi eksiksiz yaptırmanız gerekir. Klinik seçiminde en doğru kararı vermeniz gerekir. İşlemden 1-2 hafta önce sigara ve alkol kullanımını kesmeniz gerekir. Aksi taktirde yaralarınızın iyileşmesi daha uzun zaman alır. İşlem öncesinde doktorunuzun verdiği talimatlara eksiksiz uymanız gerekir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Safir yöntemi ile saç ekiminin öncesi kadar sonrası da önemlidir. İşlemden sonra ekim yapılan bölgeyi güneş ışığından korumanız gerekir. Operasyon sonrasında 1-2 ay kadar terletmeyen ağır sporlardan uzak durmalısınız. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. İşlemden sonra su ile temas etmekten kaçınarak havuz ve denize girmemelisiniz.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları da diğer yöntemlere oranla daha uygundur. Saç ekimi konusunda safir yöntemine karar vermeden önce klinikler arası araştırma ve karşılaştırma yapmanız gerekir. Safir saç ekimi fiyatları daha uygun olan klinik tarafından hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda güvenilir ve uzman doktorlar tarafından hizmet almaya zen göstermelisiniz. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Saç ekim hizmetinde yapılan kampanya ve indirimler sayesinde daha ucuz fiyata safir yöntemi ile işlem yaptırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için https://tr.primehtc.com/safir-sac-ekimi/ adresini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)