Diz Ağrısının Çözümü Artoflex!

Diz ağrısı, yaşınız kaç olursa olsun, yaşam kalitesini olumsuz yönde ve çok ileri derecede etkileyen ağrılardır.

Diz Ağrısının Çözümü Artoflex!

Diz ağrısı, yaşınız kaç olursa olsun, yaşam kalitesini olumsuz yönde ve çok ileri derecede etkileyen ağrılardır. Diz bedenimizdeki en büyük eklemdir. Çok çeşitli sebeplerle ağrıyabilir. Ağrının sebebine göre yeri ve şiddeti de değişiklik gösterir. Diz ağrıları kas içi dokularında oluşan bozulmalar ya da eklem etrafında bulunan kas, tendon, bağ ve keselerin hasar görmesi sonucu oluşurlar. Romatizma gibi kronik diz ağrısına sebep olabilecek hastalıklar da yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Ön çapraz bağ yırtılması, menisküs yırtığı gibi yaralanma ve darbelere bağlı diz ağrıları olabileceği gibi, bunlar dışındaki sebeplerden dolayı da şiddetli diz ağrıları olabilir. Kıkırdak yırtılmasından kaynaklı dizin kilitlenmesi, kireçlenme nedeniyle eklemlerin kilitlenmesi ve hareketsiz hale gelmesi, Behçet, gut, akdeniz ateşi gibi iltihaplı romatizmal hastalıklar da şiddetli diz ağrılarına sebep olurlar.

NE ZAMAN DOKTORA GÖRÜNMELİ?

1. Dizinizde ya da bacağınızda yapısal bir bozukluk oluştuğunda

2. Ayağa kalktığınız zaman dizleriniz tutmayıp düştüğünüzde

3. Dizinizde şişlik olduğunda

4. Çömelince diz ağrısı oluyorsa

5. Ayağınızı dizinizden itibaren hareket ettirmekte zorlandığınızda yani düzleştirip bükemez hale geldiğiniz zaman mutlaka doktora görünmelisiniz.

DİZ AĞRISI TEDAVİSİNDE EGZERSİZİN ÖNEMİ

Ağrının sebebi bulunduktan sonra, doktorunuz size doğru tedavi yöntemini önerecektir. Bu kimi zaman ilaç tedavisi olacaktır kimi zaman da fizik tedavi yöntemlerinden yararlanılacaktır. Diz ağrısı egzersizleri de dizlerinizdeki ağrının azalıp esneklik kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak egzersiz yaparken ters hareket yapmamaya özen göstermelisiniz. Bedeninizi dinlemeli, gereğinden fazla eklemlerinizi zorlamamalısınız. Eklemlerinizde ağrı hissettiğinizde durup dinlenmenizde fayda var. Aksi taktirde ağrılardan kurtulmak yerine, daha fazla ağrı ile evinize dönmek zorunda kalabilirsiniz. Yaşınıza ve dizinizdeki ağrının sebebine göre yapabileceğiniz egzersizleri doktorunuz size önerecektir. Doktorunuzun sözünden çıkmadan, eklemlerinize esneklik kazandırmak için ufak egzersizler yapabilirsiniz. Bu egzersizler, diğer tedavilerinizi de destekleyerek ağrılardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

EKLEM AĞRILARINDA NUTRAXİN ARTROFLEX KULLANIMI

Artroflex, içeriğindeki bitkisel bileşenler ve özel formülü ile eklem ağrılarına çözüm niteliğinde bir üründür. Hem hap formunda bulabilirsiniz hem de jel formunda. Doktorunuz hangisini önerirse siz de onu tercih edersiniz. Artroflex, eklemlerinizdeki ağrıyı azaltır ve eğer bu alandaki kıkırdak yapısı zarar görmüşse onarılmasına yardımcı olur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER