Bereket Enerji Parla ile Fuara Damgasını Vurdu

Türkiye’nin en büyük yerli güneş enerjisi panel üreticisi olan Bereket Enerji Grubu, 10. Uluslararası Solarex İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri fuarına ‘’Parla’’ adındaki panelleriyle damgasını vurdu.

Bereket Enerji Parla ile Fuara Damgasını Vurdu

İstanbul Fuar Merkezinde 200’den fazla yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda, Bereket Enerji’nin ‘’Parla ‘’ panelleri yabancı yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Multi ve mono kristal olarak istenilen güçte panel üreten Bereket Enerji, ilk etapta Irak, Suriye, İran ve Afrika’dan gelen yatırımcılar ile sipariş sözleşmesi imzaladı. Yıllık 150 MW’ lık (Megawatt) üretim kapasitesine sahip Bereket Enerji ayrıca projesiyle birlikte güneş tarlası ve çatı kurumlarından enerji üretimine yönelik önemli bağlantılar gerçekleştirdi.

Bereket Enerji Grubu Enerji Ticaret Müdürü Elif Yağlı Ece, fuarda orta ve batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan solar endüstrilerinin karar vericileriyle buluşma fırsatını yakaladıklarını belirterek, ‘’Türkiye’nin yerli paneli Parla , uluslararası platformda teknolojisi ve kalitesiyle gerçekten parladı’’ dedi. Ece, Türkiye ile birlikte tüm Dünyada güneş enerjisine ilgi ve talebin çok hızlı şekilde yükseldiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
‘’Enerji sektörünün her alandadaki üretimiyle aktif oyuncusu olan grubumuz, güneş enerjisi panellerinin üretimi ve kurulumu konusunda da Türkiye’de öncü bir rol oynamaktadır. Solarex fuarı, bu açıdan hem yerli hem de yabancı yatırımcılara yönelik önemli bağlantılar gerçekleştirdiğimiz bir fırsata dönüştü. Amacımız, Parla’yı bir dünya markası haline getirmektir. Ayrıca, yerli panel üretimi ve kurulumlarını yaygınlaştırmak, yabancı ülkelere yönelik projelerimizle ülkemize döviz kazandırmayı hedeflemekteyiz.’’ dedi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER