Benelux-Paris Turuna Çıkanların Bilmesi Gerekenler

Bu yaz bir farklılık yapmayı düşünüyor ve yurt dışı seyahati düşünüyorsanız o zaman size tavsiye edeceğimiz Benelux Paris turu olacak çünkü bu turu tamamladığınız da birden fazla ülkeyi gezeceksiniz.

GÜNCEL 16.05.2018, 14:10
693
Benelux-Paris Turuna Çıkanların Bilmesi Gerekenler

Bu yaz bir farklılık yapmayı düşünüyor ve yurtdışı seçeneğini düşünüyorsanız o zaman size tavsiye edeceğim Benelux Paris turu olacak çünkü bu turu tamamladığınız da birden fazla ülkeyi gezeceksiniz. Bu da size hayal ettiğinizden daha fazla bir tatil imkanı sunacak ve daha fazla eğleneceksiniz. İnsanlar uçaklı Paris turları kapsamında bu ülkeleri çok fazla tercih ediyorlar ve tur firmaları da bunun için buraya büyük önem veriyor.  Benelux ülkeleri kelimesini çok duymuş olabilirsiniz ancak buranın nereleri olduğunu bilmiyorsanız bu yazımızda bunu belirterek başlayalım bu sayede konunun ilerleyen bölümlerini de daha iyi anlarsınız. Benelux ülkeleri Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’dur. Bu şekilde isimlendirilmesinin nedeni ise coğrafi bütünlüklerinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla tek bir tura çıktığınızda birden fazla kuş vurmuş oluyorsunuz. İsterseniz bu şekilde bir tura çıktığınız zaman nerelere gidebilirsiniz buna kısaca bir göz atalım. 

LÜKSEMBURG

Benelux turunun başlangıcı olarak Lüksemburg seçilebilir. Küçük bir ülke olmasına karşın oldukça eğlencelidir. Buraya gideceğiniz iklime göre eğlencenin de tarzı değişebilir. Ama önümüz yaz ve yazın gidecekler için özellikle gece eğlenebileceğiniz birbirinden farklı mekanlar bulabilirsiniz. Panaromik bir şehir turu burayı gezmenize yardımcı olacaktır.  

PARİS

Paris denildiği zaman aklınıza ilk gelenin eyfel kulesi olduğunu tahmin ediyorum ancak buranın romantizmin başkenti olduğunu asla unutmamalısınız. Çünkü burada yapacağınız o kadar çok şey var ki burayı gerçek anlamda gezmek istediğiniz de günlerinizin de yetmeyeceğini bilmelisiniz. Paris’ te ünlü markaların mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Sevdiklerinize buradan alacağınız hediyeler onları çok mutu edecektir. Paris’te hızlı bir yaşam istiyorsanız size 3 günlük bir süre yeter bu süre içerisinde Ünlük alışveriş caddesi Champs Elysees, zafer meydanı, Napolyon’un mezarı ve Concorde meydanı gibi yerlere gitmeniz kesinlikle gerekiyor. Çünkü yeniden Türkiye’ye döndüğünüz zaman buraları çok anlatacaksınız. Son olarak Paris için söyleyeceğimiz şey sanat, moda, yemek, eğlence gibi pek çok hayatı barındıran ve her konuda da marka olmayı başarmış güzel bir başkent.

BRUGGE – BRUKSEL

Paris’ten sonra Burugge’ye geçebilirsiniz. Burada da gezebileceğiniz tarihi alanlar çok fazla. Kraliyet sarayı, adalet sarayı ve Brüksel Katedrali gezilebilecek yerler arasında bulunuyor.

AMSTERDAM

Brüksel gezinizi de tamamladıktan sonra artık Amsterdam’ a geçebilirsiniz. Burası 1,5 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabileceğiniz bir yer. Şehri gezmeye Museum Square, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı ve Hard Rock Cafe’den başlayabilirsiniz. İyi bir tur firmasıyla gitmişseniz size birbirinden güzel yerleri de gezdireceklerdir. Amsterdam’ a indiğiniz zaman yorgunluğunuz da biraz kendini göstereceğinden ilk gün dinlenebilirsiniz. Çünkü sonrasında yine hareketli zamanlar sizi bekliyor olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi
12°
parçalı bulutlu