PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) beşincisi düzenlenen sektör – öğrenci buluşmalarının beşincisi özel sektörün önde gelen isimleri Denizli Ticaret Odası YİK Üyesi Oktay Mersin, Sanayi Odası Meclis Başkanı Okan Konyalıoğlu ve DEGİAD Başkanı Hakan Urhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
İİBF Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, Dekan yardımcısı Prof. Dr. Abdulvahap Özcan, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı program İİBF A Blok Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek Konferans Salonunda düzenlendi.

Pamukkale'de Yanan Alan havadan görüntülendi Pamukkale'de Yanan Alan havadan görüntülendi

Özel sektördeki kariyer imkânları ve kariyer planlama süreçlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konularının ele alındığı etkinlikte sektörün öğrencilerden ve öğrencilerin sektörden beklentileri üzerinde duruldu. Oktay Mersin yaptığı konuşmada iş hayatında iletişim kabiliyetinin önemi üzerinde durdu. Okan Konyalıoğlu ise yaptığı konuşmada yaşam boyu öğrenme, liderlik, inovatif düşünme gibi kavramların önemini vurguladı. Hakan Urhan ise yaptığı konuşmada öğrencilere yurt dışında eğitim, staj gibi konuların sağlayacağı katkı üzerinde durdu. İİBF Maliye Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Akçay’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve konuşmacıların kendi tecrübelerini aktardığı söyleşide öğrenciler özel sektöre dair kariyer planlamalarına ilişkin sorulara da cevap buldu.
Konuşmacılara plaket takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.