Öğrenci dostu Sarayköy Belediyesi, üniversite adaylarını unutmuyor. Tercih dönemlerinde Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi bünyesinde açılan Tercih Danışmanlık Merkezi bu yılda ücretsiz üniversite adaylarına tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti veriyor. 
Danışmanlık hizmetiyle gençlerin puanları, yetenekleri ve beklentileri doğrultusunda en doğru seçimi yapmaları için çalışmalarını sürdüren Sosyal Etkinlik Merkezi uzman eğitim danışmanları, gençlere merak ettikleri konular hakkında da bilgilendiriyor. 
Tercih maratonunda Belediye Başkanı Özbaş, üniversite adaylarını yalnız bırakmadı. Gençlerin geleceğine önemli katkı sunan Tercih Danışmanlık Merkezi’ni ziyaret ederek üniversite adaylarıyla sohbet etti, heyecanlarını paylaştı.

“Onların geleceği ülkemizin, Sarayköyümüzün geleceği”

Tercih dönemlerinin gençlerin geleceği için önemli olduğunu ve bu süreçte de onları yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Özbaş, “2015 yılından bu yana devam eden Sosyal Etkinlik Merkezi kurslarımızın tercih dönemi çalışmalarındayız. Burada eğitim alan öğrencilerimizin heyecanlı dönemleri başladı. Belirli bir başarı puanı kazanan gençlerimiz üniversiteye yerleşmekle ilgili çalışmaları öğretmenlerimizin eşliğinde devam ediyor. İyi sonuç almakla beraber, doğru tercih yapmak da çok kıymetli ve değerli. Tercih dönemini en doğru şekilde tamamlamak için gençlerimiz, öğretmenlerimizin rehberliğinde bu önemli süreci geçiriyor. Sarayköy Belediyesi olarak ücretsiz kurslarımızın yanında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerimizi de ücretsiz bir şekilde veriyor ve gençlerimizi bu konuda yönlendiriyoruz. ‘Onların geleceği ülkemizin ve Sarayköyümüzün geleceği’ diye düşünüyoruz” dedi. 
YKS Tercih Danışmanlık Hizmetinden yararlanan gençler ise aldıkları hizmetten memnun olduklarını ifade ederek şöyle devam etti:
Ayşe Taşan: “Tercih Danışmanlık merkezi çok iyi. Burada puanımıza göre olabilecek yerleri net bir şekilde anlayabiliyoruz. Hedefimde hukuk var. Sarayköy Kültür Merkezi’nin kurulması çok iyi oldu. Çünkü iki yıldır buradaki kurslarda çalışmaya devam ediyorum. Bana çok artısı oldu. Hem okuldaki derslerim için hem de YKS çalışmam konusunda önemli katkısı oldu.”
Sevgi Kaymaz: “Buraya gelmeden önce kafam çok karışıktı. Öğretmenlerimiz burada çok yardımcı oldu. Aklımda karışık bir şey kalmadı. Danışmanlık merkezi sayesinde bir plan oluşturdum kendime. Ebelik veya Makine Mühendisliği düşünüyorum. Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. YKS süreci boyunca hepimize çok büyük desteği oldu. Yardımı dokunda, teşekkür ederim” universite-adaylarindan-baskan-ozbasa-tesekkuruniversite-adaylarindan-baskan-ozbasa-tesekkur-1