Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, söz konusu personel, gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri ile Bakanlığın taşra ve döner sermaye teşkilatı birimlerinde görevlendirilecek.

Denizli’ye 4 madalya getiren sporcular gözünü olimpiyatlara dikti Denizli’ye 4 madalya getiren sporcular gözünü olimpiyatlara dikti

Personellerin kaçının kadın ve erkek olacağına ilişkin bilgiler de ilanda yer aldı.

70 VE ÜZERİ PUAN ALMIŞ OLMASI GEREKİYOR

Adaylarda en az dört yıllık eğitim veren belirlenmiş bölümlerden mezuniyet ve ÖSYM tarafından 2022'de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olma şartı aranıyor.

SÖZLÜ SINAV ANKARA'DA YAPILACAK

Adaylar, 22 Ocak saat 10.00 ile 31 Ocak saat 17.00 arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapabilecekler ve sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler. Başvuru sonuçları Bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek, sözlü sınav ise Ankara'da yapılacak.

TAŞRA VE DÖNER SERMAYE TEŞKİLATI BİRİMLERİNE 328 PERSONEL ALINACAK

Bakanlığın merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatı birimlerine de 88'i sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 240'ı sözleşmeli destek personeli olmak üzere toplam 328 personel alınacak.

Adaylar, 1 Şubat saat 10.00 ile 12 Şubat saat 17.00 arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapabilecekler ve sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler. Adaylar, başvurdukları pozisyonla ilgili en fazla 10 il tercih edebilecekler.