Sarayköy Belediyesi, eğitime destek vermeye ve yeni projeler ile vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. İlçede eğitim veren okulların hamisi gibi çalışan Sarayköy Belediyesi, bünyesinde hizmet veren Sosyal Etkinlik Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan öğrencilere olmak üzere ilçedeki tüm öğrencilere ücretsiz etüt alma imkânı sağlıyor. 
Ayrıca, öğrencilere doğru iletişim kurabilme yeteneği kazandıran, özgüvenlerini, sosyal ve toplumsal olaylara karşı duyarlılıklarını arttıran, kaynaşma, paylaşma ve dayanışma ruhu içerisinde hareket edebilme kabiliyeti kazandırmayı amaçlayan bilgi yarışmaları da düzenliyor. 
Son olarak Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile "Hadi Beni İkna Et" sloganı ile liseler arası münazara yarışması düzenledi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Bülent Akhan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İLK OTURUMUN KAZANANI: MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ

Münazara yarışmanın ilk oturumunda “Suçların önlenmesinde yasalar mı daha etkili yoksa değerler mi?” sorusunu Menderes Anadolu Lisesi “değerler”,  Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi “yasalar” konularıyla ele aldı.
Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenleri ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Naile Karademir’in yer aldığı münazara komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk oturumun kazanını oldu. 

İKİNCİ OTURUMUN GALİBİ: SARAYKÖY ANADOLU LİSESİ

İkinci oturumda ise “Teknoloji dünyaya faydalı mıdır, zararlı mıdır?” sorusunu Sarayköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, teknoloji dünyaya faydalıdır olarak ele alırken Sarayköy Anadolu Lisesi teknoloji dünyaya zararlıdır olarak savundu.

İkinci oturumun galibi ise Sarayköy Anadolu Lisesi oldu.

Münazara yarışmasının kaybedeninin olmadığını belirten Belediye Başkanı Özbaş, “ Yarışmamızı öğrencilerimizin farklı konulara yönelmeleri, araştırmalar yapmaları, kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeleri, fikir üretme, antitez geliştirme yeteneklerini arttırmaya yönelik düzenledik. Bugün burada lise zamanlarımızda yaşadığımız heyecanı yaşadık. Bizi geçmişe götürdükleri ve ustaca hazırlandıkları konularla bizleri farklı bakış açılarına taşıyan gençlerimize teşekkür ederim.  Gerçekten çok başarılılardı. Yarışmamızın asla bir kaybedeni yok herkes kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Sosyal Etkinlik Merkezimize, okullarımıza ve öğretmenlerimize de emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 
Münazara yarışmasının final gününde Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ile Sarayköy Anadolu Lisesi “Ülkenin kalkınması ve gelişmesinde para mı, eğitim mi önemlidir” konusunu ele alacak. Münazara yarışmasının birincisine Sarayköy Belediyesi tarafından bin 500 lira para ödülü verilecek.