Renault Grubu Avrupa’da 2050 yılına kadar karbon yansız olma taahhüdü kapsamında iki yeni elektrikli arabası <a title="Renault Megane" href="https://www.aracbul.com/sifir-km/otomobil/renault-megane-sedan-fiyati" rel="nofollow">Renault Megane</a> eVision ve Dacia Spring modelini Renault eWays etkinliklerinde tanıttı.

Renault Grubu CEO’su Luca de Meo: 2022’ye kadar tüm modellerimizin elektrikli ya da elektriklendirilmiş versiyonu olacak. Bugünün ve geleceğin elektrikli mobilitesine odaklanan Renault eWays etkinlikleri, grubun bu alandaki vizyonunu gözler önüne seriyor. 15-27 Ekim tarihleri arasındaki Renault eWays etkinlikleri kapsamında Renault Grubu, yeni mamüller ve teknolojilerin yanında ilkeler ve sıfır karbon emisyonlu mobiliteye geçiş vizyonunu paylaşıyor. Renault eWays, bugün ve gelecek devre için kendini sürdürülebilir mobilite ve ekosistemde ana aktör olarak konumlandıran grup için önemli bir kilometre taşı niteliği taşıyor.

Etkinlikte konuşan Renault Grubu CEO’su Luca De Meo, “Grup olarak 2050 yılına kadar Avrupa’da sıfır karbon emisyonu taahhütümüzü yerine getirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 2030 itibarıyla emisyon oranımızı 2010 yılına kıyasla yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz. 2022 yılıyla birlikte tüm modellerimiz elektrikli veya elektriklendirilmiş versiyonlara haiz olacak. 5 yıl arasında Renault Grubu olarak pazardaki araçlarımızın yüzde 50’sinin elektirikli ya da hibrit olmasını planlıyoruz. Renault Megane eVision, elektrikli Dacia Spring ve Yeni Arkana E-TECH Hibrit bu planlarımızın önemli birer parçası” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 10 sene önce <a title="Renault Zoe" href="https://www.aracbul.com/elektrikli-arabalar/otomobil/renault-zoe-fiyati" rel="nofollow">Renault Zoe</a> lansmanını oluşturan Renault Grubu, bugün 8 farklı model olmak üzere 350 bin araçla dünyanın dört bir yanında elektrikli mobilite sunuyor. Grup elektrikli ürün gamına ek olarak, <a title="Renault Clio" href="https://www.aracbul.com/sifir-km/otomobil/renault-clio-fiyati" rel="nofollow">Renault Clio</a>, Captur, Yeni Megane ve Yeni Megane Estate modellerle E-TECH Hibrit ve Plug-in Hibrit teknolojisine haiz hibrit ve plug-in hibrit versiyonlardan oluşan eksiksiz bir ürün gamı sunuyor. Yeni Renault Arkana da bu ürün gamına dâhil oldu.

Üst düzey kişiselleştirme, yepyeni tasavvur ve son teknoloji bir arada sunuluyor. Daha dinamik dış tasarım, iç mekânda üst segmentlere yaklaşan yüksek nitelik ve yenilenen motor gamı ile Yeni Captur Türkiye yollarına çıkıyor. Kullanıcısına en üst düzey kişiselleştirme seçenekleri sunan model, teknolojik devrimi ve güçlü SUV çizgileriyle dikkat çekiyor. Ülkemize yeni adım atan Captur modeli  Joy, Touch ve Icon donanım paketleri ile yeni kullanıcısını bekliyor.