DENİB Akademi’den ‘İzin Belgesi ve Gümrük İşlemleri’ eğitimi DENİB Akademi’den ‘İzin Belgesi ve Gümrük İşlemleri’ eğitimi

‘Modern Fizik ve İleri Teknolojiler’ paneli saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Panelin açılış konuşmaları Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Kaska ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevgi Özdemir Kart tarafından yapıldı. Fen Fakültesi’nin yeni kurulmasına rağmen tüm bölümleriyle bilime katkı sunmaya devam ettiğini belirten Dekan Prof. Dr. Kaska: “Fakültemizin tüm eğitim ortamlarının gerek sınıf gerek laboratuvarlar olsun modern hale getirilmesi için yoğun çaba sarf etmekteyiz. Bugünkü panelle birlikte tüm bölümlerimiz bilimsel etkinliklerine ara vermeden devam edeceği bilgisini sizlerle paylaşmak isterim. Geçtiğimiz aylarda başlattığımız Elden Ele Projesinin bölümler arası ilişkilerin ve koordinasyonun artırılması ve ayrıca öğrenci akademisyen buluşmalarına katkı sağlaması açısından da ayrıca mutluyuz. Bu proje sayesinde, akademisyenlerimizin koordinasyonunun artması ile çok daha büyük çaplı projelerde Fakültemizin adını duyuracağımıza inanıyorum.”

Dekan Prof. Dr. Kaska’dan sonra açılış konuşması yapan Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özdemir Kart, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bilime verdiği önem ve bu konuda söylemiş olduğu onun çok önemli sözlerine değinerek, tarihe damga vurmuş çok önemli bilim insanlarına ve özellikle Türkiye’deki fizik alanındaki akademisyenlerin; proje ve eserlerinden bahsederek bilime yaptıkları katkıları anlattı. Prof. Dr. Muzaffer Adak, Doç. Dr. Cumhur Gökhan Ünlü ve Dr. Öğr. Üyesi Özgür Önder Karakılınç’ın panelist olarak katıldığı etkinlik soru cevap kısmından sonra sona erdi.