Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesini ziyaret ederek kurulumu tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan tomografi cihazını Hastane Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli ve Hastane Yönetimi ile birlikte yerinde inceledi.

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Kaya Koruğu Turşusunun Sağlık ve Lezzet Sırları Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Kaya Koruğu Turşusunun Sağlık ve Lezzet Sırları

İlimizde Kamu Hastanelerimizde 8 Cihazla Tomografi Hizmeti Verilmektedir

Yenilenen cihazın daha az radyasyon ve daha kaliteli görüntüleme sağlayacak şekilde dizayn edilmiş teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “İlimizdeki kamu hastanelerinde gelişen teknoloji ile birlikte cihazlarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Merkezde Denizli Devlet Hastanemizde 3, Servergazi Devlet Hastanemizde 1 ve Acıpayam, Tavas, Çivril ve Buldan İlçelerimizdeki devlet hastanelerimizde 1’er olmak üzere İlimizde 8 tomografi cihazımız var. Günlük ortalama 8 bin acil ve poliklinik muayenesi verilen Denizli Devlet Hastanemizde de daha önce almış olduğumuz eskiyen cihazımızın yerine Merkezi alımdan Bakanlığımız tarafından alınan yeni tomografi cihazımız geldi ve kurulumu yapıldı. 128, 32 ve 16 kesitlik tomografi cihazları ile birlikte İlimizin parkuru yenilenmiş oldu. Yeni cihazlarımız hastaya daha az radyasyon verip, daha hızlı çekim sağlayarak daha kaliteli görüntüleme sağlıyorlar. Bu cihazlar Hastanelerimizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artırmakta, hastalıkların teşhisinin daha hızlı ve etkin yapılmasına katkı sağlamaktadırlar. Denizli Devlet Hastanemizde yenilenen bu cihazla birlikte acil tomografi cihazı ve Dokuzkavaklar Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğimizde bir tomografi cihazı olmak üzere 3 tomografi cihazı ile sağlık hizmeti sunulmaktadır. İnşallah hastalarımız buralardan şifa bulsunlar ve bölümde çalışan arkadaşlarımız da yeni cihazlar ile çok daha kolay tanı koyabilsinler. Hastanemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.