Denizlili iş insanı, Denizlispor eski asbaşkanı Yasin Cinkaya’nın kaybolmasının üzerinden 17 gün geçmesine rağmen izine rastlanmadı. 14 Aralık günü FBR isimli teknesi ile Didim Marina’dan ayrılan ve aynı gün akşam saatlerinde teknesi sürüklenirken bulunan Cinkaya için endişeli bekleyiş sürüyor.

Teknesinde yapılan incelemede dönüş yolculuğuna hazırlandığı sırada bir nedenle dengesini kaybederek denize düştüğü değerlendirilen Cinkaya için arama kurtarma çalışmalarından sonuç alınamamıştı.

RADAR İSTASYONLARI KURULDU’

Kaybolması üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen bedenine rastlanamayan Yasin Cinkaya için teknesinin görüldüğü istikametlere üç adet su üstü radar merkezi kuruldu.

Denizlili din görevlileri afetlere hazırlıkta bir ilki başardı Denizlili din görevlileri afetlere hazırlıkta bir ilki başardı

Dilek Yarımadası istikametini, Yunan Adaları istikametini ve Doğanbeyli Burnu’ndan itibaren açık deniz istikametini tarayan 100 kilometre menzilli istasyonların, su yüzeyindeki her cismi tespit edebilir durumda oldukları, gece gündüz tarama yaptıkları öğrenildi.

Buna karşın hayatını kaybettiği değerlendirilen Cinkaya’nın bedenine şimdiye kadar rastlanmadığı kaydedildi.