DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu konuşmasının devamında; "2023 yılı boyunca ülkemiz sanayisi, başta talep zayıflığı ve jeopolitik gerilimler olmak üzere çeşitli zorluklarla başa çıkmak zorunda kaldı. Yine artan maliyetler ve enflasyonla mücadele ülkemiz ekonomisinin temel gündemlerini oluşturdu. Tüm bu durumlara rağmen, Türkiye ihracatı 2023 yılında yüzde 0,6 oranında artışla 255,8 milyar dolara ulaştı. Denizli’den ise 2023 yılında 4,2 milyar dolar değerinde ihracat yapıldı.

Geçtiğimiz sene 26 farklı sektörde, 185 ülkeye, 3 binin üzerinde ürün grubunda ihracat yaptık. Denizli sanayisinin geçmişine, deneyimine, ilimiz insanının çalışkanlığına ve tüccarlık yeteneğine çok güveniyoruz. Öte yandan sektörel çeşitliliğimiz sayesinde zor zamanlarda krizi fırsata çevirebiliyoruz.

İngiltere'den Çarpıcı Bir Yatırım Hikayesi: Pers Investment'ın Ödüle Giden Yolculuğu! İngiltere'den Çarpıcı Bir Yatırım Hikayesi: Pers Investment'ın Ödüle Giden Yolculuğu!

Geçen yıl 12 firmanın yer aldığı listede, bu sene 14 firmayla temsil edilmemiz, sayımızın artması oldukça önemli. Listede yer alan, Denizli ve ülkemiz ekonomisine katkı sunan tüm firmalarımızı tebrik ediyor, önümüzdeki yıllarda daha fazla firmayla temsil edileceğimiz temennisiyle sanayimizin ve ihracatımızın tüm oyuncularına başarılar diliyoruz"dedi.  Turkiyenin 500 Buyuk Sanayi Kurulusu Arasinda Denizliden 14 Firma 1