Denizli’nin 7 ilçesine uyarı! Denizli’nin 7 ilçesine uyarı!

Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen 12 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan’ın naaşının, yarın memleketi Denizli’nin Tavas ilçesinde düzenlenecek törenle ebediyete uğurlanması bekleniyor.

Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan (32) şehit düştü. Şehit Piyade Uzman Çavuş Serinkan’ın şehadet haberi askeri yetkililer tarafından Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Yorga Mahallesi'nde yaşayan anne ve babası ile Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi'nde oturan eşine ulaştırıldı. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, baba Ali ve anne Rabia Serinkan ile yakınlarını protokol üyeleri ve askeri yetkililer sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin eşi Çilem Serinkan’ın yaşadığı Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi sakinleri, acılı haberi alınca üzüntüye boğuldu. Acılı eşin Zeytinköy Mahallesi’ndeki yaşadığı apartman Türk bayrağı ile donatıldı.
Şehit Serinkan'ın evinin önünde kurulan taziye çadırında Kur'an-ı Kerim ve dualar okunurken, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan çadıra gelen vatandaşlar, aileye başsağlığı dileklerini iletti. Şehit Piyade Uzman Çavuş Serinkan'ın cenazesi, yarın Tavas ilçesindeki Şehitlik Mezarlığı'nda defnedilecek. Şehidin arkadaşlarıyla bir araçla giderken görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerin ise ne zaman çekildiği ve nereye gittikleri de bilinmiyor.

denizli-tavas-sehit-serinkan-cenaze-namazi2denizli-tavas-sehit-serinkan-cenaze-namazi3denizli-tavas-sehit-serinkan-cenaze-namazi1