Sarayköy, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında yaraları sarmak için adeta seferber oldu. Hatay'daki deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere Sarayköy'den 4 tır dolusu yardım yola çıktı.
Vatandaşların yardım seferberliği ile ilk yardım tırı depremin meydana geldiği 6 Şubat pazartesi günü akşam saatlerinde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere gönderildi.
Yardım kampanyasının ikinci gününde gönüllü vatandaşların desteği ile Sarayköy'den içerisinde bebek maması ve bezi, süt, battaniye, ısıtıcı, kaban, mont, ayakkabı, giyim eşyası, su, gıda ve hijyen malzemelerinin yer aldığı 3 tır dolusu yardım Hatay'daki deprem bölgelerine dualarla uğurlandı.
7'den 70'e tüm ilçe halkının destek verdiği yardım kampanyasında yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda ellerinde ne varsa yardım toplama merkezi olan Kültür Merkezi’ne getirdi. Kimisi harçlığını göndermek istedi kimisi yaptığı bir resmi ve oyuncağını ulaştırmak istedi.
Gönüllü vatandaşların desteği ile kısa sürede 4 tır dolusu yardımı deprem bölgesine ulaştırmak için gönderdiklerini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yardımlar geldikçe yeni tırları hazırlayacaklarını ifade etti.
Başkan Özbaş, büyük, küçük tüm ilçe halkının deprem bölgelerindeki vatandaşların yanında olduğunu anlatarak, “Dualarla yolcu ettiğimiz 4. yardım tırımız ile sadece 36 saat içinde binlerce battaniyeyi, tonlarca gıdayı, sayısız insani yaşam malzemesini, kışlık ayakkabıyı, giysiyi, çocuk bezi ve mamasını depremin vurduğu bölgelere göndermiş olduk. Sadece yardım malzemesi değil Sarayköy'ümüzün, hemşehrilerimizin duasını, sevgisini, kardeşliğini de taşıyan 4. tırımız da yola çıktı Allah'ın izniyle... Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle bir olan, birlik olan tüm hemşehrilerimden Allah razı olsun” dedi.