Sarayköy’de binlerce genç yaz tatilini spor yaparak geçirecek. Sarayköy Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Yaz Spor Okulları’nda 13 farklı branşta profesyonel antrenörler eşliğinde eğitim verilecek. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği spor okullarına bir haftada bini aşkın kayıt yaptırıldı. 
Çocukları küçük yaşta spor eğitimine teşvik etmek ve gençlerin zihinsel, bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak amacıyla düzenlenen Sarayköy Yaz Spor Okulları törenle açıldı. 
Gençlerin yeteneklerini ortaya koyma fırsatı yakalayacağı Yaz Spor Okulları açılış töreni Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda düzenlendi. Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya, sporcular ve aileleri katıldı.
Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan törenin açılış konuşmasını Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer yaptı. 
Esmer, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın amacı sağlıklı nesiller yetiştirmek, Milli Takımlar ve Olimpiyatlara sporcu hazırlamak, her türlü bağımlılık ve obeziteyle mücadele etmektir.  Bu kapsamda bakanlığımızın her yaşta bireye dokunmak için sürdürdüğü projeler, ilçemizde de hayata geçmiştir. Yaz Spor Okulları kapsamında ise 13 farklı branşta spor kursumuzu Belediye Başkanlığımız ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle ortaklaşa vereceğiz. Bu anlamda desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamımız Celalettin Cantürk’e, Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Akhan’a, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Halil Kaya’ya ve büyük özveriyle çalışan antrenörlerimize teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN SPORCULARA MÜJDELİ HABER

Konuşmasına spor alanında yapılacak yeni projelerin müjdesini vererek başlayan Belediye Başkanı Özbaş,  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle ilçeye 5 yeni halı saha kazandırıldığını, ayrıca çok fonksiyonlu bir Gençlik Merkezi ihalesinin yapılacağını duyurdu. 
Sarayköy Belediyesi olarak sporun ve sporcuların her zaman yanında olacağını belirten Başkan Özbaş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sporcu kardeşlerimizin her ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Spor alanlarımızı sporcularımıza yakışır şekilde düzenliyor, yeni tesisler kazandırmak için projeler üretiyoruz. Biz veliler olarak çocuklarımızdan her zaman eğitim başarısı, akademik başarı istiyoruz. Ancak, bunların yanında sportif, kültürel ve sanatsal başarılara da yer vermek gerekiyor. Gençlerimizin yeteneklerini ve kabiliyetlerini ortaya çıkaracak, geliştirecek ortamlar yaratmalıyız. Bu anlamda açtığımız yaz ve kış spor okullarımızda gençlerimiz yeteneklerini keşfediyor ve spora küçük yaşta başlamış oluyorlar. Geleceğin milli sporcularının temelinin atıldığı Yaz Spor Okulları’nın paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sadece bir haftalık bir süre içerisinde başlayan kurs kayıtlarımıza bini aşkın kayıt yaptırıldığını öğrendim. Yoğun ilgiden dolayı gençlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. İsterim ki; hem Sarayköy’de hem de Denizli’de faaliyet gösteren spor kulüplerine bu gençlerimiz lisanslı sporcu olarak girsinler. Spora destek verdiğimiz, çocuklarımızı da ilgi alanlarına yönlendirdiğimiz sürece inşallah bu başarıları Sarayköy olarak kazanacağız.  Sarayköy Belediyesi olarak bugüne kadar yaptığımız desteklerin üzerine daha büyük destekler yapmaya hazırız” dedi.

“GÜZEL HİZMETLER SUNMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Spor kurslarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Kaymakam Cantürk, “Kıymetli velilerimiz, öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Eğitim ve öğretimin ardından çocuklarınızı yaz spor okullarına getirdiniz. Bu güzel spor başlangıcının ardından onların fiziki eğitimleri ile kendilerine olan güvenleri artacak. Bu güven ile kendileri daha emin adımlarla ilerleyecekler. Çocuklarımız burada aldıkları eğitim ile hem arkadaş çevreleri genişleyecek, hem de kendilerine olan güvenleri artacaktır. Bizler, sizlerden gelen böylesi güzel yoğun talepler karşısında daha güzel hizmetler sunmak için çalışacağız. Daha farklı kurslar açarak spor çalışmalarımız devam edecek. Kurslarımız hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından karate ve güreş takımları gösteri yaptı. Renkli görüntüler oluşturan sporcuların gösterisi büyük alkış aldı. 
Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

SPOR KURSLARI

Yaz Spor Okullarında futbol, basketbol, pilates, voleybol, karate, yüzme, badminton, cimnastik, masa tenisi, atletizm, tenis, güreş ve step aerobik kursları verilecek. 
41-23AHMET NECATİ ÖZBAŞ41-23AHMET NECATİ ÖZBAŞ