Sarayköy'de 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak tatile giren öğrencileri Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş unutmadı. Belediye Başkanı Özbaş, ilçe içerisinde eğitim veren ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenimlerine devam eden binlerce öğrenciye sinema bileti hediye etti.
Başkan Özbaş'ın vizyon projelerinden birisi olan ve ilçeye kazandırdığı Kültür Merkezi sinema salonunda vizyona giren MİT’in, DEAŞ’ın esir aldığı 49 Türk vatandaşını kurtarma hikayesini konu edinen “49” filmi ve gişenin lideri olan "Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa"  filmini öğrenciler ücretsiz izleme fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere patlamış mısır ve kola ücretsiz ikram edildi.
Denizli merkezi dışında ilçeler arasında tek sinema salonuna sahip Sarayköy'de binlerce öğrenci her iki filmi 5 Şubat'a kadar ücretsiz izlemeye devam edecek. 
Öğrencileri film öncesinde ziyaret eden Belediye Başkanı Özbaş, "Öğrencilerimizin eğitimleri kadar tatillerini de en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak bizlerin görevi. Açmış olduğumuz yaz ve kış spor okullarımızın yanı sıra kültür etkinliklerimiz ile gençlerimizin yanında olmak bizleri mutlu ediyor. Görüyorum ki onlarda çok mutlular. Onların hayatlarına güzel anılar bırakan, eğitimlerine değer katan, geleceklerini oluştururken destek verebileceğimiz kurslarımızı, etkinliklerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum" dedi.

ÖĞRENCİLER VE VELİLERDEN TEŞEKKÜR 

Sinemaya gelen öğrenciler ve veliler de etkinlikten duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:
Alara Kale, “Evde çok sıkılıyoruz. Bu tür etkinliklerin olması çok güzel oluyor. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederiz.”
Hazal Erhan, “Sarayköy’de böyle sinema etkinliklerinin yapılması çok hoşuma gidiyor. Hem kültür olarak insanlar birbirini tanıyorlar. Sinema hakkında bilgi öğrenmiş oluyoruz. Bu tür etkinlikler bizi mutlu ediyor.” 
Helin Çakar, “Bu etkinlik özellikle sınav döneminden sonra çok güzel oldu. Yoğun stresli bir dönemin ardından karnelerimizi de aldık. Bu bizim moralimizi yükseltecek bir etkinlik oldu.” 
Süleyman Talha Kılıç, “Sinemanın diğer ilçelerde olmayıp, burada olması bizi çok mutlu ediyor. Sinema izleme imkânımız oluyor. Sinema hediyesi için de çok teşekkür ederiz.”
Hanife Oka, “ Torunumu getirdim. Gelirken çok mutlu oldu. Onun mutlu olması bizleri de sevindiriyor”

Rabia Oka, “Sinemaya çocuklarımı getirdim. Bu güzel etkinlik için çocuklarım adına çok teşekkür ederim. Birçok ilçede olmayan sinema çalışmasının bizim ilçemizde olması çok değerli. Belediye Başkanımız sinema etkinliğini imkan olduğu sürece düzenliyor. Bu sayede ilçemizde sinemaya gitmeyen bir çocuk bile kalmadı diyebilirim” 

tatil-2-4tatil-1-4tatil-9