Sarayköy Belediyesi, muhteşem bir Ramazan etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayının manevi iklimini geniş kitlelerle buluşturacak Sarayköy Belediyesi Ramazan etkinlikleri, 7 Nisan’da başlayıp 23 Nisan’da sona erecek.  
Sarayköylülerin on bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sağlayacak dopdolu bir içeriğe sahip program hazırlandı. Turan Mahallesi’nde hazırlanan etkinlik alanında kitap ve yöresel ürünlerin yer aldığı stantlar bulunacak. Lunapark ve çocuk alanlarının da düşünüldüğü Ramazan etkinliklerinde 17 gün boyunca sürpriz gösteriler vatandaşlarla buluşturulacak.
Vatandaşlar, saat 21.00’den sonra başlayacak sahne gösterilerinde ise tiyatro, tasavvuf konseri, semazen, mehteran ve ödüllü yarışmalara kadar birbirinden renkli ve eğlenceli programları ücretsiz izleme imkânı bulacak.

İLK PROGRAM BUGÜN BAŞLADI

Sarayköy Belediyesi Ramazan Etkinlikleri programının ilki gerçekleştirildi. Vatandaşlar gün boyunca kitap ve yöresel ürünlerin yer aldığı stantları gezme imkânı buldu. Çocuklar ise oyun grupları ve lunaparkta eğlenerek keyifli zamanlar geçirdi. 
İftar sonrasında ise etkinlik alanını dolduran vatandaşlar Hacivat Karagöz tiyatro oyununu, maskot mehteranı, sihirbaz simbat ve interaktif çocuk şovlarını izledi; ödüllü yarışmalara katılarak heyecanlı ve renkli zamanlar geçirdi. 
Ramazan ayı boyunca her gün bir evde orucunu açan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş ile birlikte Hamdi Eliş ve ailesiyle yaptığı iftar sonrası etkinlik alanındaki gösterileri vatandaşlarla birlikte izledi.
Ardından panayır alanını gezen Belediye Başkanı Özbaş, vatandaşların Ramazan-ı Şerifini tebrik etti, esnaflara da hayırlı işler diledi. 
Başkan Özbaş, “Ramazan ayının başladığı günden bu yana iftarlarımızı hemşehrilerimiz ile birlikte yapıyoruz. O güzel Ramazan’ın manevi atmosferini birlikte yaşıyoruz. ‘Nerede o eski Ramazanlar’ diyen büyüklerimizi ve gençlerimizi eski ramazanlara götürmek için dopdolu programların bulunduğu etkinlikler düzenlemek istedik. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin ilk gününde görüyorum ki hemşehrilerimiz böyle güzel etkinlikleri istiyor. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz Ramazan etkinliklerimizin ilk gününde bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayının bereketini, rahmetini hep birlikte yaşayacağımız bu güzel günleri hemşehrilerimiz ile birlikte geçirmek bizim için çok değerli. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin Kadir Gecesini kutluyor. Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi. 

saraykoy-ramazan-6saraykoy-ramazan-4saraykoy-ramazan-5saraykoy-ramazan-2saraykoy-ramazan-3saraykoy-ramazan-1