Sarayköylü gençlerin yaz tatillerini doğru değerlendirmeleri ve spor ile iç içe geçirmeleri amacıyla Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları bu yıl da binlerce gence kapılarını açtı. 
Çocukları sağlıklı bir geleceğe hazırlamak için hayata geçirilen yaz spor okullarında, bin 600 kursiyer 13 farklı branşta spor ile tanıştı, yeteneklerini keşfetti. Uzman antrenörler eşliğinde verilen kursların son gününde kursiyerler için mezuniyet töreni düzenlendi. 
Şölen havasında geçen törene Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya, antrenörler, sporcular ve veliler katıldı. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti.
Bu yıl yoğun bir katılımın olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Esmer, "Sporun tabana yayılmasında, gençlerin fiziksel ve mental gelişiminde önemli payı olan spor okullarını bu yıl çok yoğun bir katılımla 13 branşta yaklaşık 1600 sporcunun katılımıyla gerçekleştirdik. Spor salonumuzda, yüzme havuzunda ve futbol sahamızda gençlerin heyecanlarına şahit olduk. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi, obezite ve her türlü bağımlılıkta mücadelede önem arz eden spor ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle devam edeceğiz" dedi.
 Sarayköy'ün sporu çok sevdiğini, bu nedenle spor komplekslerini artıracaklarını müjdesini veren Belediye Başkanı Özbaş, "Gençlerimizin ve çocuklarımızın yaz tatillerini spor içinde doğru değerlendirdiklerine inanıyorum. Çocuklarımızın akademik başarıları önemli olsa da spor, sanat ve kültür taraflarının da geliştirmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bugün burada aynı havayı teneffüs ettiğimiz gençlerimiz inanıyorum ki milli takımımıza kazandırılacak birer sporcu olarak yetişeceklerine inanıyorum. Biz her alanda olduğu gibi spor alanında da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sarayköy'ümüz spora aşık bir ilçemiz. Bu yüzden memleketimizdeki spor tesislerinin sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanlığımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde, geçen hafta üniversite binamızın yanına yapılacak büyük spor kompleksimizin ihalesini gerçekleştirdik. Gençlik Merkezi adı altında yapacağımız çok kapsamlı spor kompleksimiz ile 12 ay boyunca tüm hemşehrilerimize hitap edecek kurslarımız olacak. Spordan, kültüre, eğitimden, sağlığa her alanda Sarayköy'ümüz için en iyilerini yapmayı hedefledik. Yaptığımız her projede desteklerini esirgemeyen sayın Kaymakamımıza, tüm kurum ve kuruluşlarımıza; bizleri yalnız bırakmayan sporcu gençlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
Gençlere yönelik projelere her zaman destek vereceklerini belirten Kaymakam Cantürk, "Spor ile iç içe çok faydalı bir yaz geçirdik. Gençlerimiz kurslarda temel eğitimlerini aldılar. Yeteneklerini keşfettiler. Kimisinde spor hedefi oluştu, kimisi ise hayallerindeki spor ile tanıştı. Gençlerimiz için en iyisini yapmaya, üretmeye ve desteklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Devamında gençler, kurs aldıkları futbol, basketbol, voleybol, yüzme, badminton, cimnastik, masa tenisi, tenis ve güreş sporlarıyla düzenledikleri gösterileri sundu. Gösterilerin büyük beğeni aldığı mezuniyet töreni şölen havasını aratmadı.
4-42 (1)-13-4