Denizli’de olduğu kadar çevre il ve ilçelerin de dikkatini çeken Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali bu yıl Sarayköy Belediyesi tarafından 15. kez düzenlenecek. İlçenin tanıtımında önemli bir rol oynayan festival programı, Sarayköy’ün değerleri göz önünde bulundurularak özenle hazırlandı. 
Katılacak sanatçılar olduğu kadar festival programının da dikkat çektiği 15. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali 23 Ağustos’tan 27 Ağustos’a kadar 5 gün sürecek. 
Haluk Levent, Derya Uluğ ve Zakkum’un müzik şöleni yaratacağı festival programında; konserlerden tarihe, turizmden söyleşiye kadar geniş bir yelpaze buluyor.

BELEDİYE BAŞKANI AHMET NECATİ ÖZBAŞ’TAN DAVET

Festival programına vatandaşların davet eden Belediye Başkanı Özbaş, “Sarayköy kültürümüzün, geleneklerimizin bir aynası olan festivalimizde binlerce misafirimizi ağırlamak için heyecanla bekliyoruz. 23 Ağustos’ta başlayıp, 27 Ağustos’ta sona erecek festival programımızda her kesimden vatandaşlarımızın ilgisini çekecek organizasyonlarımız olacak. Tüm vatandaşlarımızı Sarayköyümüzü tanımaya, kültürel değerlerini gezmeye, görmeye ve festival coşkusunu yaşamaya bekliyoruz” dedi.

İŞTE 5 GÜNLÜK FESTİVAL PROGRAMI

5 gün boyunca panayır alanının açık olacağı ve lunapark eğlencesinin devam edeceği festival programı detayları şöyle:

23 AĞUSTOS FESTİVAL RESMİ AÇILIŞI

Festival 23 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kortej yürüyüşünün sona erdiği Atatürk Parkı’nda festival açılış programı gerçekleştirilecek. Ardından panayır alanı protokol ve misafirlerle birlikte ziyaret edilecek.
Saat 21.30’da ise şef Günay Kıras ve solist Osman Mutoğlu’nun pop-rock konseriyle ilk gün sona erecek.

SARAYKÖY TARİHİ KONUŞULACAK

24 Ağustos Perşembe günü saat 11.00’de Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Cumhuriyet’in 100. Yılında Sarayköy” isimli söyleşi düzenlenecek. Prof. Dr. Turgut Tok ve Prof. Dr. Ercan Haytoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı söyleşide Sarayköy’ün önemli tarihi ele alınacak.
Saat 21.30’da düzenlenecek Türk Halk Müziği konseri ile vatandaşlar yöresel müzik keyfi yaşayacak.

ATTOUDA ANTİK KENTİ TANITILACAK

25 Ağustos Cuma günü saat 10.00’da Sarayköy’ün turizmde önemli destinasyon merkezi olmaya aday Attouda Antik Kenti’nde program düzenlenecek. Programda antik kent gezilecek; kent hakkında bilgilendirme konuşmasını ise Arkeolog Doç. Dr. Bilge Yılmaz Kolancı yapacak.

FESTİVALİN 3. GÜNÜNDE “ZAKKUM” SAHNE ALACAK

Aynı günün akşamı 21.30’da vatandaşlar Tuhafiye Pazarı meydanında ZAKKUM konserinde buluşacak.

26 AĞUSTOS “DERYA ULUĞ”

26 Ağustos Cumartesi günü Türk pop müziğinin yıldız isimlerinden Derya Uluğ, 21.30’da Tuhafiye Pazarı’nda vereceği konserde seslendireceği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gün yaşatacak.

FESTİVALİN FİNALİNİ “HALUK LEVENT” YAPACAK

Söylediği şarkılar kadar yardımseverliği ile de öne çıkan Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, festivalin final günü olan 27 Ağustos’da Tuhafiye Pazarı’nda sahne alacak. saraykoy-festivali-basliyor-1saraykoy-festivali-basliyor-2