Sarayköy Belediyesi, eğitime yaptığı desteklerini sürdürüyor. Öğrenciler için eğitici etkinlikler ve yarışmalar düzenleyen Sarayköy Belediyesi, “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışmasının sonucu açıkladı.
İlk ve ortaokul öğrencilerinin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, okuma alışkanlığı kazandırmak, düşünme kabiliyetlerini geliştirmek, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmek, hızlı düşünme ve kendini ifade edebilme yetisini geliştirmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışmasına 300 öğrenci katılmıştı.

600 KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Sarayköy Belediyesi tarafından öğrencilere 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Alev Saçlı Çocuk, Piri Reis, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine Masal Dolu Anadolu, Pertevcan’ın Akıllara Zarar Maceraları, 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine ise Son Kelime, Rüzgârı Dizginleyen Çocuk olmak üzere 600 kitap hediye edildi.

SINAV OLDULAR

Öğrenciler, 31 Ocak’ta Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenleri tarafından hazırlanan klasik ve test içeren 50 soruluk sınavda ter döktü.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından başarılı öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Sarayköy Belediyesi meclis salonunda düzenlenen törene Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. 
Konuşma yapan Belediye Başkanı Özbaş, “Çok acı günler geçiriyoruz. 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerle tüm Türkiyemiz etkilendi. Okullarımız uzun süre kapalı kaldı. Sizlerle birlikte deprem bölgeleri için yardım topladık ve gönderdik. Öğretmenlerimizin destek vererek birkaç gün içerisinde gönderdiği binlerce adet kitap ile depremden etkilenen illerden birisi olan Hatay’da çok güzel bir kütüphane kurduk. Okullarımızın ilk döneminde münazara ve kitap okuma yarışması düzenlemiştik ancak yaşanan deprem felaketi sonrasında ara vermiştik. Bugün kitap okuma yarışmamızı sonuçlandırıyoruz. Yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz kitap okuma yarışmamızın sonucunda başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

3. ve 4. sınıf kategorisinde 77 puanla Eylül Aksu birinci, 76 puan alan Demir Demirışık üçüncü olurken Duru Yılmaz ve Simay Höl 76,6 puan alarak ikinciliği paylaştı.  
5. ve 6. Sınıf kategorisinde 74 puan alan Ekin Yılmaz birinci, 66 puan alan Sinem Rızaoğlu ikinci, 64 puan ile Kerem Deniz Yaman üçüncü oldu. 
7. ve 8. kategoride 58 puan alan Esra Soyalp birinci, 52 puan ile Ayşenur Cavlak ikinci, Havin Çakır ise 48 puan ile üçüncü sırada yer aldı.

PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Başarılı öğrencilere ödüllerini Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş takdim etti. 3 kategorinin birincilerine 1.000 lira, ikincilerine 750 lira ve üçüncülerine 500 lira para ödülü verildi. 

kitap-3-1kitap-1-2kitap-5