Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizlilileri Uyardı!

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hafta sonu kısıtlamasının kalktığı Denizli'de vaka sayılarının artmaması için, vatandaşlardan tedbirlere azami derecede uymalarını istedi.

SAĞLIK 06.03.2021, 11:48 06.03.2021, 12:05
Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizlilileri Uyardı!

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Denizlililere seslenen Öztürk, kontrollü normalleş ile birlikte uzun bir aradan sonra hafta sonu kısıtlamalarının kaldırıldığını anımsattı.

Ancak vaka sayılarının artmaması için uyarında bulunan Öztürk, şunları kaydetti: “Sevgili Denizlililer Çok uzun süredir beklediğimiz Cumartesilerin bugün ilkini yaşıyoruz. Cumartesi pazarlarımız neşe içinde geçsin, yeniden yaşadığımız yasaklarla dolu günlere dönmeyelim istiyorsak bunun kontrollü bir normalleşme olduğunu lütfen aklımızdan çıkarmayalım. Çok zor geçen Ekim-Kasım aylarını birlikte yaşadık. Sevdiklerinizin hastalığı ve hatta kaybının acısını biz sağlık çalışanları da kalbimizin derinlerinde hissettik. Sağlıkçılar olarak çok yorulduk, evlerimize ,sevdiklerimize hasret kaldık. Yüz yüze sohbetleri, tokalaşmaları, öpmeleri, sarılmaları unuttuk. Kafelerde restaurantlarda lütfen oturma düzenlerine uyalım, bu buluşmaların 1 saatle sınırlı olmak kaydıyla açıldığını unutmayalım. Kurallara uymayanları uyarmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu da unutmayalım. Eğer kurallara uymazsak Sarıdan kırmızıya geçmemiz 1-2 haftada olur. Hedefimiz Denizli’mizi Türkiye haritasında mavi görmek. Öyleyse hep beraber kontrollü sosyal yaşam, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Uyalım ki gülümsemelerimiz yarım kalmasın. Sevgi ve Saygılarımla”

Yorumlar (2)
Talha 5 ay önce
Berna Hanım Öncelikle İyi Çalışmalar Pazartesiden itibaren zaten istemesek de otobüslerdeki doluluğu göreceksiniz ve 1 hafta sonra Denizli kırmızıya dönecek ve bize bunu yapanları asla unutmayacağız
Noone 5 ay önce
Son çare kelle paça.