Denizlili din görevlileri afetlere hazırlıkta bir ilki başardı Denizlili din görevlileri afetlere hazırlıkta bir ilki başardı

Pamukkale Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde “Binbir Gece Masalları” adlı oyunu sergilemek için ilimize gelen Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının, oyun sonunda Kültür Merkezi’nden sorumlu Prof. Dr. Fatih Yayla’nın ‘yakışıksız’ tavırlarından dolayı tepki gösterince Rektör Ahmet Kutluhan devreye girerek gereğini yaptığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

PROF.DR. AHMET KUTLUHAN/PAÜ REKTÖRÜ

PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yayla ile Devlet Tiyatrosu oyuncuları arasında yaşanan tartışma nedeniyle, oyuncu Funda Mete “Anlaşılıyor ki üniversite yönetimi bizi burada misafir etmek istemiyor” açıklaması yapmış, “Bu oyun Devlet Tiyatrolarının Denizli’de gerçekleştirdiği son temsil olduğunu üzülerek belirtmek isterim” demiş, Devlet tiyatroları Genel Müdürlüğü de bundan böyle Denizli’de oyun sergilememe kararı almıştı.

REKTÖR KUTLUHAN GEREĞİNİ YAPTI

Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde yaşanan üzücü olayın sosyal medyaya yansımasıyla birlikte, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın konuya müdahale ettiği ve PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yayla’nın DT oyuncularına maksadı aşan sözleri nedeniyle görevinden aldığı, ayrıca Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ile de görüşüp Denizli’nin turnelerden çıkarılması yönündeki kararın iptal edilmesini sağladığı öğrenildi.