Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’dan Kadir Gecesi Mesajı Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’dan Kadir Gecesi Mesajı

Türkiye’nin göz bebeği, Denizli’nin parlayan yıldızı olan Pamukkale, son 5 yılda hayallerin gerçeğe dönüştüğü kent haline geldi. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Pamukkale Belediye Başkanı olarak halkın desteğini alan Avni Örki, hayali kurulan onlarca projeyi birer birer hayata geçirdi. Eğitimden spora, kültürden üstyapıya kadar her alanda yapılan çalışmalar sonunda Pamukkale çok değişti. Başta yeşil alan olmak üzere, üstyapı, spor tesisleri, sosyal tesisler, eğitim, cami ve tarihi restorasyonlar, sağlık tesisleri, çevre temizliği projeleri, turizm, festival ve tanıtımlar, tarım ve hayvancılık, spor faaliyetleri, sosyal destek faaliyetleri, kültür ve sanat ve sosyal projelerin tamamı Pamukkale’de yaşayan vatandaşların mutluluğu için gerçekleştirildi.

ÜSTYAPI 1 MİLYAR TL’YE MAL OLDU

Pamukkale’de en çok sorun yaşanan konulardan olan alt ve üstyapı ile ilgili olarak önemli çalışmalar gerçekleşti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışması yaptığı 10 mahalledeki üstyapı çalışmaları Pamukkale Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 bin kişinin yaşadığı Aktepe, Karşıyaka, Dokuzkavaklar, Anafartalar, Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, Hürriyet, Kayıhan ve Asmalıevler’de yapılan çalışmalar için harcanan bütçenin tutarı 1 Milyar TL’yi buluyor. Bu mahallelerdeki asfalt, taş döşeme, bordür, kaldırım gibi üstyapı çalışmaları kapsamında 1 milyon 550 bin metrekare parke taşı ile 450 bin metrekare de asfalt döküldü. Buna ek olarak 40 mahallede de taş döşeme çalışması gerçekleştirildi.

DEV PROJELER TAMAMLANDI

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olan ve defalarca ödüllendirilen Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı da tamamlayarak halkın hizmetine sundu. 405 bin metrekarelik alanda bulunan ve kentin yeni buluşma merkezi olan Seyir Tepesi, 27 metrelik dev horoz heykeli, dağ kızağı, zipline, turan yolu, Seyr-Et Restoran, Şelale Park, trampolin, seyir salıncağı, macera parkuru ile yaz-kış en çok ziyaret edilen noktaların başında geldi. Yine ilçeye değer katan projelerden olan Aktepe Sosyal Tesisleri de bu dönemin ilk yıllarında tamamlandı. Aktepe Mahallesi’nde bulunan ve 4 kattan oluşuyor ve 10 bin m² kapalı alana sahip. 25 branşta spor kurslarının yapılabildiği salonların olduğu tesiste nikah salonu ve 2 adet düğün salonu, kütüphane, robotik kodlama merkezi, fitness salonu, müzik odası, market gibi bölümler yer alıyor. Ücretsiz kursların gerçekleştirildiği tesisten her yıl binlerce Pamukkaleli faydalanıyor. Yine önceki dönemden kalan ve hukuki sorunlar nedeniyle uzun süre çalışma yapılamayan Bağbaşı mahallesindeki tesis de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan protokol ile Pamukkale Gençlik Merkezi haline dönüştürüldü. 11 bin m²lik alanda inşası devam eden dev tesisin yakın zamanda tamamlanması planlanıyor.

EĞİTİME 2 OKUL KAZANDIRILDI

Avni Örki döneminde Pamukkale Belediyesi eğitim ile ilgili gereken tüm çalışmaları yerine getirdi. Hayırsever Serter ailesinin de katkılarıyla Başkan Örki’nin hayalini kurduğu 2 okul tek binada inşa edilerek eğitim camiasına kazandırıldı. Deliktaş Mahallesi’nde 6 kat ve 24 derslikten oluşan binada hem ortaokul hem de lise bulunuyor. Tek binadaki iki okul Denizli’deki ihtiyaca cevap vererek, modern sınıfları ve teknoloji kapasitesiyle en çok tercih edilen okullar arasına girdi. Ayrıca ilçede bulunan tüm derecelerdeki okullardan gelen tadilat talepleri karşılanırken, bir çok okula kantin ve kütüphane inşa edildi. Atıl durumda bulunan Kavakbaşı’ndaki eski okul ise Doğa Fen Okulu olarak eğitim camiasına hizmet vermeye başladı. Ayrıca Hayırsever Abalıoğlu Ailesi’nin destekleriyle Kervansaray Mahallesi sınırları içinde yer alan ve yaklaşık 1000 m² kapalı alana sahip Yüksel-Turan Abalıoğlu Alzheimer ve Gündüzlü Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi inşa edildi. Cennetten bir köşe olarak tanımlanan tesis hem Alzheimerliler hem de onların yakınlarına hizmet veriyor. Yine hayali kurulan projelerden biri olan Glütensiz-Kafe Park oldu. Kınıklı Mahallesi’ndeki proje çölyaklılar ile Glütensiz beslenmek isteyenlerin taleplerini karşılıyor.

HER KESİME YÖNELİK PROJELER YAPILDI

Pamukkale Belediyesi, 2019-2024 yılları arasında her kesime yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Akköy’de atıl durumda bulunan futbol sahası baştan sona yenilenerek resmi müsabakaların oynanacağı hale getirildi. Ayrıca yine atıl durumda olan Akvadi Stadı’nın da zemini ve soyunma odalarında yapılan tadilatlardan sonra bu tesis de amatör spor camiasına kazandırıldı. Ayrıca ilçede 24 halı saha ile birlikte ragbi sahası, 2’şer adet tenis kortu, basketbol sahası ve voleybol sahası yapılarak gençlerin hizmetine sunuldu. Pamukkale Belediyesi Belenardıç ve Kurtluca’da bulunan tarihi camileri de restore etti. İlçedeki 61 mahallede 550 bin metrekare olan yeşil alan miktarı 5 yılda 1 milyon 500 bin metrekareye yükseldi. Patipark, Engelsiz park, Pamukkale Turizm Merkezi, Pamukkale Sokak Sağlıklaştırması, Kocaçukur Göleti temizlik projeleri gibi bir çok çalışmanın yanında Anafartalar mahallesinde de Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi kazandırdı. Asmalıevler Mahallesi’ne 2 ayrı binada 3 farklı hizmet verecek bina, yaklaşık 1500 metrekarelik alanda 2’şer kattan oluşuyor. Bu tesiste cami, aile sağlığı merkezi ve 4-6 yaş kreş ve Kuran kursu hizmeti sağlanacak. Geride kalan dönemde 6’sı kapalı, 8’i açık olmak üzere 14 mahalleye pazar yerleri yapılırken, 2024 yılı içinde de 10 mahalle için kapalı pazar yerinin temeli atıldı. Pamukkale Arama Kurtarma Timi (PAKUT) kurularak olası doğal afetlerde arama kurtarma hizmeti vermeye hazır hale getirildi. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara destekler ile birlikte Denizli’nin sembolü olan kekiğin tescili de bu dönemde alındı. Yapılan onlarca projelerin birçoğu da ödüllerle onurlandırıldı.

“HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2019 yılında başlayan hizmet destanın son güne kadar devam ettiğini belirterek, “Halkımızın verdiği destekle bize nasip olan Pamukkale Belediye Başkanlığı görevinde her zaman halkın mutluluğuna hizmet edecek çalışmalara imza attık. Dünyayı kasıp kavuran ve canlar alan koronavirüs pandemisi, yaşanan savaşlar, doğal afetler ve ekonomik sıkıntıların arkasına sığınmadan hayalini kurduğumuz projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızın her kesimine dokunan ve saymakla bitmeyecek çalışmaları sadece halkımız için gerçekleştirdik. 2 okul, Alzheimer Merkezi, Glütensiz Kafe, futbol statları, halı sahalar ve spor tesisleri, aile sağlığı merkezleri, açık-kapalı pazar yerleri, Aktepe Sosyal Tesisleri, Seyir Tepesi ve onlarca proje hep halkımızın mutluluğu için yapıldı. 10 mahallede büyük bir cesaretle gerçekleştirilen ve 1 milyar TL bütçesi olan üstyapı çalışmaları ile Pamukkale çok daha güzel hale geldi. 350 bin kişinin yaşadığı, dünyanın gözbebeği Pamukkale’ye hizmet etmeyi nasip eden Allah’ıma ne kadar şükretsem azdır” dedi.