Pamukkale Belediyesi, her yıl gerçekleştirdiği kursları bu yaz iki başlıkta düzenliyor. “Pamukkale’de Kurs Zamanı” adıyla her dönem gerçekleşen kurslara yaz tatili için gençlere yönelik öğretici kurslar açılırken, “Pamukkale’de Yaz Spor Kursları” başlığıyla da 19 branşta spor kursu düzenlenecek. Başvuruların başladığı kurslar tamamen ücretsiz olurken, yaz tatili süresince devam edecek.

“PAMUKKALE’DE KURS ZAMANI”

Pamukkale Belediyesi’nin uzman eğitmenler eşliğinde “Pamukkale’de Kurs Zamanı” başlığı altında gerçekleştirdiği her yaştan vatandaşa hitap eden kurslar tüm hızıyla devam ederken; okulların son haftası itibariyle gençlere yönelik yepyeni ücretsiz kurslar açılıyor. Her dönem yoğun ilgi gören, Pamukkale’de Kurs Zamanı kurslarında el sanatları, biçki dikiş, seramik porselen çiçek yapımı, oyma nakış, giyim teknolojileri, iğne oyası, ebru sanatı, ipek kozası el ürünleri yapımı, makrome kursu, mimoza işi kursu, satranç, etkili ve hızlı okuma, Almanca (A1) seviyesi, İngilizce (A1) seviyesi, bağlama, diksiyon, halk oyunları, işaret dili kursları her dönem vatandaşların yoğun ilgisini görürken; Yaz tatili süresince devam edecek olan zekâ oyunları kursu, halk oyunları kursu, satranç kursu, etkili ve hızlı okuma teknikleri kursu, işaret dili kursları 8-12 yaş öğrencileri kapsarken; Üniversite ve liselilere yönelik açılan İngilizce konuşma kursları da, dil konuşma pratiğini geliştirmek isteyenler için önemli bir fırsat olacak.

“PAMUKKALE’DE YAZ SPOR KURSLARI”

Pamukkale Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yaz tatilinde de gençlerin boş zamanlarını spor yaparak geçirmesi amacıyla Yaz Spor Kursları açıyor. 19 branşta 4-18 yaş arası gençlerin katılabileceği kurslara başvurular başladı. İlçe genelinde gençlerin yaz aylarını sporla dolu geçirmeleri amacıyla Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün işbirliğiyle, atletizm (8-14 yaş), aikido (06-18 yaş), badminton (6-15 yaş), basketbol (6-18 yaş), boks (8-17 yaş), jimnastik (4-7 yaş), eskrim (7-12 yaş), futbol (erkek-bayan 8-13 yaş), güreş (7-12 yaş), halter (11-18 yaş), karate (7-18 yaş), masa tenisi (6-15 yaş), judo (7-12 yaş), okçuluk (geleneksel-klasik 8-17 yaş), taekwondo (7-12 yaş), voleybol (9-16 yaş), dart (10-18 yaş), tenis (8-14 yaş), kick-boks (8-17 yaş) kursları açılıyor. İlçe’de bulunan spor salonlarında gerçekleşecek olan yaz spor kurslarına talep gelmesi halinde yeni branşlar da açılacak.

“KURSLARIMIZ GENÇLERE KATKI SAĞLAYACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, çocukların, gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmak, spora olan ilgilerini artırmak, yeteneklerini geliştirmelerine katkı vermek ve yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla düzenledikleri yaz kurslarının gençlere büyük katkı sağlayacağını belirtti. Pamukkale Belediyesi’nce, “Pamukkale’de Kurs Zamanı” başlığı ve “Pamukkale’de Yaz Spor Kursları” başlığı altında düzenlenen kurslarına başvuruların başladığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaz ve kış dönemlerinde devam eden kurslarımıza gösterilen ilgi gerçekten çok güzel. Her yaştan vatandaşımız kendi ilgi alanına göre seçtiği kursa katılarak zamanını iyi değerlendirme imkânına sahip olabiliyor. Her yaz gençlerimize, öğrencilerimize yönelik ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Bu yaz tatili öncesi de, ilk kurs kayıtlarımızı açtık. Kendini geliştirmek isteyen, sevdiği spor alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizi ve gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği hem öğretici hem de yeteneklerini geliştirici birbirinden güzel ücretsiz yaz kurslarına onlarca öğrenci ile yüzlerce sporcunun katılımı beklenirken, başvurular, www.pamukkale.bel.tr web sitesi üzerinden ve Pamukkale Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında bulunan ilgili linklere tıklayarak yapılabiliyor.

Pamukkale de kurs zamanı (5)Pamukkale de kurs zamanı (1)Yaz Spor Kurslarıingilizce konuşma kursuPamukkale de kurs zamanı (2)Pamukkale de kurs zamanı (3)Pamukkale de kurs zamanı (4)