Merkezefendi Belediyesi'nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği mahalle iftarları aralıksız devam ediyor. Ramazan ayında orucunu birlikte açmak isteyen mahallelileri bir araya getiren Merkezefendi Belediyesi, iftar sofrasını bu kez de Muratdede Mahallesi’nde kurdu. Kapalı Pazar Yeri ve yanında kurulan gönül sofralarını dolduran binler, ezanın okunmasıyla oruçlarını hep birlikte açtı.  İftar programının ardından tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sahnelendi.

Gönül Sofrası Başkarcı Mahallesi’nde Kuruldu Gönül Sofrası Başkarcı Mahallesi’nde Kuruldu

İftara, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli Belediyesi Eski Başkanlarından Ali Marım, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

“HEMŞEHRİLERİMLE HER ZAMAN YAN YANAYIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz doğan, “Ramazan ayının maneviyatını, ruhunu ve gönül sofralarımızı bugün Muratdede Mahallesi'nde kurduk. Ramazan ayınız mübarek olsun.  Ramazan'ın ruhu, kardeşliği, barışı, mutluluğu ve huzurunu ilçemizde yaşatıyoruz. Her zamanki gibi yine hep beraberiz. Binlerce hemşehrimizle orucumuzu beraber açtık. Bu Ramazan akşamında da huzuru ve bereketi birlikte paylaştık. Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları kabul etsin. Beraber geçirdiğimiz bu anları daha nice güzelliklerle taçlandırsın” diye konuştu.

SIRADAKİ İFTAR ADALET MAHALLESİ’NDE

Merkezefendi Belediyesi, 17 Mart Pazar günü Adalet Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde toplu iftar programını gerçekleştirecek. Ramazan ayının maneviyatının yaşanacağı programda tasavvuf müzik dinletisi ve semazen gösterisi sunulacak. Mubarek Ayin Huzuru Ve Bereketi Muratdede Mahallesinde Yasandi 4Mubarek Ayin Huzuru Ve Bereketi Muratdede Mahallesinde Yasandi 2Mubarek Ayin Huzuru Ve Bereketi Muratdede Mahallesinde Yasandi 3Mubarek Ayin Huzuru Ve Bereketi Muratdede Mahallesinde YasandiMubarek Ayin Huzuru Ve Bereketi Muratdede Mahallesinde Yasandi 1