HABERDENİZLİ.COM

AK Parti Denizli Milletvekili, Sanayi Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi Şahin Tin, bayramyeri, tarihi kaleiçi çarşısı ve demirciler caddesindeki esnafları ziyaret etti.

Ziyarette esnafların taleplerini dinleyen Milletvekili Şahin Tin, “KOBİ’lerin dertleriyle dertleniyoruz, onları yalnız bırakmıyor, taleplerini dinliyor ve sorunlarına çözüm üretiyoruz” dedi.

Esnaf ziyaretlerine ilişkin değerlendirmeler de bulunan Milletvekili Şahin Tin,AK Parti hükümetleri olarak her zaman ekonomik hayatın sorunsuz şekilde işlemesi için gerekli olanher türlü adımı atmanın gayretinde olduklarını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Özellikle 2008 yılından bu yana tüm dünyada etkisini hissettiren bir kriz yaşanmaktadır. Yaşanan bu krizin ülkemizin ticari ve ekonomik işleyişini etkilememesi için bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın ne kadar yerinde olduğunu geçtiğimiz hafta açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamları çok açık ve net göstermiştir. Türkiye ekonomisi, Çin ve Hindistan’dan sonra dünyada en hızlı büyüyen ekonomi oldu. ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin iki katından fazla büyüdük” dedi. 

ÖNEMLİ DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRDİK

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde esnafları ilgilendiren önemli düzenlemeler yaptıklarını dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “Esnafımıza her zaman destek oluyoruz. Onların talebine cevap olacak nitelikte adımlar atıyoruz. Emekli olan esnaflarımızın emekli maaşlarından yapılan %10’luk sosyal güvenlik kesintisini sıfırladık. 2017 yılı başında esnaflarımızın ödemesi gereken SGK ödemelerini öteledik. Esnafımızın birikmiş kamu alacaklarının faizlerini silerek yeniden yapılandırdık. Yine basit usulde vergilendirilen esnaflarımızın yıllık 8 Bin TL’ye kadar olan cirolarına vergi muafiyeti getirerek küçük esnaflarımıza destek olduk. KOSGEB üzerinden talepte bulunan tüm esnaflarımıza uygun koşullarda kredi ve hibe imkânları sunduk. Genç esnaf ve girişimcilerimize destek olmak amacıyla geri ödemesiz birçok hibe desteğini hayata geçirdik. Ticaret hayatımızda önemli bir ödeme aracı olan çek’in kullanılmasında yaşanan sıkıntıları bertaraf etmek amacıyla gerekli olan kanuni düzenlemeyi yaptık. Ayrıca şehir içlerinde kalmış, alt yapısı eksik ve yetersiz olan sanayi sitelerinin günümüz koşullarına uygun daha modern şekilde yapılan sanayi sitelerine taşınması için her türlü desteği de sağlıyoruz.” dedi.