Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Subaşıoğlu Hakkında Soruşturma Kararı

Denizli’nin Merkezfendi Belediye Başkanı Subaşıoğlu seçim kanunu açıkça ihlal etti. Yalnızca kendisinin değil, engel olmaya çalışan kamu görevlilerinin de başını yaktı…

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Subaşıoğlu Hakkında Soruşturma Kararı

SUBAŞIOĞLU ve KAMU ÇALIŞANLARI HAKKINDA SORUŞTURMA KARARI

Ak Parti’nin Denizli Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Subaşıoğlu seçim yasaklarını çiğneyerek Sevindik Mahallesi’nde yüzlerce 5. Sınıf öğrencisine belediye bütçesinden bisiklet dağıttı. Dağıtım töreninin durdurulması kararı alan Merkezefendi 2. Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, Subaşıoğlu ve törene engel olmayan kamu çalışanları hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan soruşturma açılması talebinde bulundu.

AK Parti’nin Denizli Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu, belediye imkanlarını seçim çalışmaları için kullanma konusunda görenleri hayrete düşüren bir örnek sergiledi. Göz göre göre yasakları çiğneyip seçimlere 4 gün kala ilçenin Sevindik Mahallesi’nde belediye imkanlarıyla 5. Sınıf öğrencilerine yüzlerce bisiklet dağıttı. Sevindik Pazaryeri’nde düzenlenecek törenle bisiklet dağıtımı yapılacağını öğrenen muhalefet partilerin ilçe başkanları, Merkezefendi 2. Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na müracaat etti.

TÖREN YAPILMASIN İSTENDİ
298 Sayılı seçim kanununun 57. Maddesini açıkça ihlal ettiği kararı alan 2. Nolu Seçim Kurulu’nun  Başkanı, iddiaya göre vakit geçirmeden Denizli Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak Merkezefendi’nin Sevindik Mahallesi’nde gerçekleştirilecek bisiklet dağıtım töreninin engellenmesini istedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNİ DİNLEMEDİ
Sevindik’te gerçekleştirilen tören engellenmek istendi fakat iddiaya göre “Subaşıoğlu kimse bu törene engel olamaz, bu tören yapılacak” dedi. Güvenlik güçleri 2 Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanı’nın talimatını Subaşıoğlu’nun tavrı nedeniyle yerine getiremedi.

MÜDAHALE EDEMEMELERİ BAŞLARINI YAKTI
Verilen karara rağmen bisiklet dağıtım töreninin görçekleştirilmesi yalnızca bu kararı dikkate almayan Ak Partili Subaşıoğlu’nun değil, başkana engel olamayan kamu görevlililerinin de başını yaktı. 2 Nolu İlçe Seçim Kurulu, seçim yasaklarını aleni olarak çiğinen Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu ve törene engel olmayan kamu görecillerine hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nma suç duyusunda bulunulması kararını aldı.  Ayrıca yapılan olağanüstü toplantıda dağıtılan bisiklertlerin toplatılması kararına da varıldı. Merkezefendi İlçe Seçim Kurulu ayrıca ilgili kanunun promosyon ve benzeri uygulamalarla igili ihlalininin önüne geçilmesi konusunda Denizli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na kurulun kararı doğrultusunda işlem yapmaları konusunda yazı gönderilmesine karar verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren yılmaz
Eren yılmaz - 3 ay Önce

Misafir dallaması na cevap; 4 senedir dağıtılıyorken seçim yoktu ama şimdi seçim var ve yasak var bu yüzden umarım anlamışsındır dallama

Misafir
Misafir - 3 ay Önce

Bu olay ilk değil 4 senedir veriliyor neden sesleri çıkmıyordu şimdi çıkıyor

SIRADAKİ HABER