Merkezefendi’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı Merkezefendi’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

Hilmi Özcan Anadolu Lisesi’nin Erasmus + projesi kapsamında “Time to Act Green” başlıklı projesi Merkezefendi’de gerçekleştirildi. Hilmi Özcan Anadolu Lisesi’nin organize ettiği projede; İspanya, İtalya ve Hırvatistan’dan Merkezefendi’ye gelen yaklaşık 35 genç öğrenci Merkezefendi Belediyesi’nin önemli tesislerinden birisi olan Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisini ziyaret etti.

Proje kapsamında Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi'ni ziyaret eden öğrencilere mama üretimi tesisinde sokak hayvanları için üretilen mamaların hangi işlemlerden geçtiği, nasıl yapıldığı ve dağıtım aşamaları hakkında bilgiler verildi. Ziyaretin ardından öğrenciler, doğayı koruma, sürdürülebilir atık yönetimi, gıda ve enerji tüketimi konularında bilinçlendirildi.
Pet Kafe ve Mama Üretim Tesisi’ne gelen öğrenciler program sonunda tesisin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Merkezefendi Belediyesi 3 Ulkeden Gelen Ogrencileri Agirladi 5Merkezefendi Belediyesi 3 Ulkeden Gelen Ogrencileri Agirladi 2Merkezefendi Belediyesi 3 Ulkeden Gelen Ogrencileri Agirladi 3Merkezefendi Belediyesi 3 Ulkeden Gelen Ogrencileri AgirladiMerkezefendi Belediyesi 3 Ulkeden Gelen Ogrencileri Agirladi 1