İster tavan veya duvar, ister sıva üstü veya sıva altı, ister sarkıt veya gizli lineer LED armatürler ve bu popüler ışıklardan üretilen çeşitli modeller ile her alanı aydınlatabilirsiniz.Bu pahalı ve lüks lineer armatürleri kullanın.

Alanınızı aydınlatmak için çekici fikirler ve tasarımlar arıyorsanız, bize katılın ve bu makalede LED Lineer ışıklar kullanarak farklı mağaza, ofis ve konut ortamlarını aydınlatmak için 10 çekici fikri inceleyeceğiz.

Lineer armatürler kullanan ticari alan aydınlatması için yaratıcı fikirler

Ticari mekanlarda doğru ve çekici aydınlatmanın önemi yadsınamaz. Mağaza alanında uygun aydınlatma, işletmenizin satışları ve refahı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir ve mağaza alanınızı müşterilerin vakit geçirebileceği hoş ve tatmin edici bir ortama dönüştürebilir.

Bu bölümde LED lineer armatürleri kullanarak mağaza ve ticari alanların aydınlatılması için bazı çekici ve yaratıcı fikirler yer almaktadır.

Kontrol edeceğiz.

1- Yapınızın tavan yüksekliği yüksek ise sarkıt lineer aydınlatmalar mekanınıza genel ya da ambiyans adı verilen ışık sağlamak için iyi bir seçenektir. Bu aydınlatmalar  kendileri için üretilmiş birbirinden güzel sarkıtlar sayesinde ortama kaliteli ve entegre bir ışık sağlamaktadır.

2- İstediğiniz yüzeyin sıvasını bitirmeden önce aydınlatmayı düşündüyseniz veya yüzeyde oluk oluşturma imkanınız varsa sıva altı LED lineer armatürleri kullanabilirsiniz. Bu ışıklar, özellikle çerçevesiz tip, kaliteli bir ışık sağlamanın yanı sıra mekanınıza minimal ve modern bir etki kazandırabilir.

3- İnsan gözü bilinçsizce çizgileri takip eder. Bu özelliği kullanabilir ve lineer armatürleri, ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra müşteriyi mağazanın farklı bölümlerine yönlendirebilecek şekilde monte edebilir ve kullanabilirsiniz.

4- Baffle asma tavan lineer LED armatürler kombinasyonu, mekanınızda çok güzel ve modern bir görünüm yaratabilir. Perdeler arasındaki boşluğa lineer LED armatürleri yerleştirerek şık ve güzel bir dekoratif objeye sahip olabilirsiniz.

Lineer armatürlerin kullanıldığı ofis aydınlatması için pratik fikirler

Ofis aydınlatmasının güzelliği ve çekiciliği dışında iki önemli nokta göz ardı edilmemelidir, birinci nokta ofis ortamının aydınlatmasının çalışanların çalışmaları için yeterli aydınlatma olacak şekilde olması gerektiği, ikinci nokta ise üretilen ışık çalışanların göz yorgunluğuna ve kamaşmasına neden olmamalıdır, bu nedenle ışıkları titremeyen veya yanıp sönmeyen ışıkla kullandığınızdan emin olun. Şimdi, bu iki noktayı takiben, ofis aydınlatması için bazı pratik fikirleri gözden geçireceğiz.

1-     Ofis ünitelerinin veya giriş bankolarının girişi, müşterinizin çevrenizle ilk görüşü ve ilk karşılaşmasıdır, bu nedenle kesinlikle masa ve giriş banko aydınlatmasının yanı sıra gizli ışıklar (T5 ışıkları kullanarak) lineer armatür  kullanabilirsiniz. Girişi konumlandırmak ve vurgulamak için. . sıva altı lineer armatürler, özellikle kenarsız tip, ofisinizin girişine modern ve minimal bir görünüm kazandırabilir.

Bari’de Konaklayabileceğiniz En Popüler Ve En Güzel Semtler Bari’de Konaklayabileceğiniz En Popüler Ve En Güzel Semtler

2-     - Büyük masalar ve konferans masaları için özel aydınlatma düşünün. Dikdörtgen veya lineer masa armatürleri siparişi vererek toplantılarınıza ve iş randevularınıza lüks ve modern bir hava katabilirsiniz.

3-     - Ofis ortamınızın tavan yüksekliği yüksek mi yoksa açık tavanınız mı var? Eğer yapınız bu gibi durumlara sahipse sizin için en doğru seçim sarkıt lineer armatürler kullanmaktır. Bu armatürler, ışık kaynağının yüksekliğini azaltarak, çalışanlar için farklı sarkıtlar ile çalışanların iş yerlerinde ve çalışma masalarında yeterli ve kaliteli aydınlatma sağlayabilir.

4-     - İki yönlü Lineer armatürleri unutmayın! Bu Lineer armatürlerde ışığın endirekt olarak parıldaması ve gerekli genel ışığın en iyi şekilde sağlanması için ışığın üst kısmına modüller monte edilir. Açıkçası, bu model sadece sarkıt lineer armatürlerde mevcuttur.

5-     Konut aydınlatması için çekici fikirler

6-     Lineer LED armatürler yerleşim alanlarında çok manevra kabiliyetine sahiptir. Ev içerisinde en çok insanın bulunduğu yer olan oturma odası ve buna karşın bu mekana yerleştirilen objeler genellikle evdeki diğer objelere göre daha büyük olduğundan lineer armatürlerin kullanımı ile birlikte istenilen aydınlatma fazlası ile sağlanmaktadır.

7-     Minimal ve lüks görünümüne dikkat edilmesi, bu alanın aşırı kalabalık olmasını engellediği gibi, etkinlikleriniz için bütünleşik ve uygun ışık sağlar.

8-     Yatak odalarında tavandan çevre duvara uzanan sıva altı lineer armatürler kullanarak yatak odasına çekici bir etki verebilirsiniz. Yatak odasına rüya gibi bir görünüm vermek için bu Lineer armatürleri yatağı aydınlatmak için de kullanabilirsiniz.

9-     Mutfağa evin kalbi denildiğini duymuşsunuzdur. Mutfakta ise  tezgah üstüne sarkıtmalı bir aydınlatma armatürü takarak veya mutfak planına göre bir aydınlatma siparişi vererek bu hayati alan için sade ama lüks bir aydınlatma oluşturabilirsiniz.