Denizli’ye turistik gezi amacıyla yabancı bir kafile ile gelen 73 yaşındaki Polonyalı turist Pamukkale Hierapolis Antik kenti ziyareti sonrası kaybolmuştu. Ekiplerin hummalı aramaları sonucunda Maria Jolanta Latacz’ın cansız bedenine ulaşıldı. 73 yaşındaki  Polonyalı turistin cesedinin bulunduğu Domuzçukuru mevkisindeki dere yatağına düşerek öldüğü düşünülüyor.  

Hakkari'de kaza yapan Denizlili polis memuru yaşam mücadelesini kaybetti Hakkari'de kaza yapan Denizlili polis memuru yaşam mücadelesini kaybetti

Denizli’ye gelen yabancı kafile, turun bitmesinin ardından dün öğle saatlerinde kentten ayrılarak gezinin sonraki durağı olan Burdur'daki Salda Gölü'ne gitti. Kafileyi 100 kilometre gittikten sonra otobüsten indiren tur rehberi, kafilede yer alan 73 yaşındaki Polonya uyruklu Maria Jolanta Latacz’ın eksik olduğunu fark etti. 

Durumun bildirilmesi üzerine Pamukkale ören yerinde görevli güvenlik görevlileri tarafından yaşlı turistin bulunması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Havanın kararmasıyla birlikte arama çalışmalarına, Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birliği de destek verdi. 

Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale ören yerinde yapılan geniş çaplı araştırmalarda, Polonyalı yaşlı kadına ait bir ize rastlanmadı. Maria Jolanta Latacz’ın bulunması için ören yeri ve çevresindeki güvenlik kameraları Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından incelemeye alındı. Kayıp turistin bulunması için yürütülen çalışmalar çok sayıda jandarma ekibinin katılımıyla devam etti. 

Maria Latacz'in bugün sabah saatlerinde komandolar tarafından cansız bedenine ulaşıldı. Latacz'in cesedinin bulunduğu Domuzçukuru mevkisindeki dere yatağına düşerek öldüğü üzerinde durulduğu bildirildi.