Çivril Belediye Başkanı CHP'li Semih Dere oldu Çivril Belediye Başkanı CHP'li Semih Dere oldu

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Ak Parti kurulduğu günden bu yana aktif siyasetin içinde. Siyaset aşkı yüzünden, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü mar-ketler zincirinden daha çok Denizli için mesai yapıyor. Partinin pek çok kademesinde bulundu De-nizli İl Genel Meclisi’nin uzun süre başkanlığını yürüttü. Partisini il genel meclisinin dışında beledi-ye meclislerinde temsil etti.

İL BAŞKANI OLAMAZSIN DEDİLER!

Davutoğlu döneminde partinin kurmayları ve teşkilatı il başkanlığı için Halil Pekdemir’de uzlaştı. Atama öncesinde karşısına çıkan bir gerçek o göreve engel oldu. Siyasi hayatında en çok yapmak istediği işlerden Denizli'de teşkilatın başına geçmek ancak  Pekdemir, parti tüzüğündeki “En az lise mezunu” maddesi yüzünden bu hayalini gerçekleştiremedi.

55 YAŞINDA ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRDİ

Hayatının en önemli kırılma noktalarından birini yaşayan Halil Pekdemir, azmetti 49 yaşında önce liseyi bitirdi. “Durmak yok yola devam” diyen Pekdemir, hemen ardından üniversite sınavına girdi. Neredeyse tüm boş vaktini ders kitapları arasında geçiren Halil Pekdemir, işletme okumak istiyor-du. 55 yaşında girdiği üniversite sınavında Okan Üniversitesi’ni kazandı.

ÜNİVERSİTEDE DE YÜKSEKTE DE DERECE YAPTI!

Uzaktan eğitimle okuduğu Okan Üniversitesi’ndeki 2 yılın ardından bu kez dikey geçişle Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi’ne geçti. Üniversiteyi 4 üzerinden 3,59 not ortalamasıyla bitirdi. Bunu da yeterli bulmayan Pekdemir, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne yüksek lisans için başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edildi. Tezli yüksek lisansını 61 yaşında tamamladı. Pekdemir, yüksekte de 4 üzerinden 3. 42 notla mezun oldu.

ŞİMDİ SIRA PAMUKKALE’Yİ ÖRNEK ŞEHİR YAPMAKTA

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkanı Halil Pekdemir, 31 Mart’tan sonra partilisi Ör-ki’den görevi devralmaya hazırlanıyor. Siyasi hayatının en önemli deneyimlerinden birine doğru ilerleyen Pekdemir, azmi, kararlılığı ve siyasete olan aşkıyla tanınıyor. Bu aşkı sayesinde 50’li yaş-larda kendini ders kitapları arasında bulan Pekdemir, şimdi seçim gezilerinde yeri geldikçe 10 yıl-da ortaokul mezunluğundan yüksek yapmış bir akademik kariyere nasıl ulaştığını anlatıyor.  Hika-yesini paylaştıktan sonra da ekliyor; “Şimdi sıra Pamukkale’yi her yönüyle örnek bir şehir haline getirmekte. Aynı azim ve sevdayla bu görevi istiyorum. Hal böyle olunca üstesinden gelemeyece-ğim bir şey yok. Yeter ki bana güvenin ve destek olun”