Engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği, engelli ve eski hükümlü vatandaşların kendilerine ait işlerini kurmalarını amaçlayan ve işlemleri İŞKUR tarafından yürütülen hibe destek programı.

Saç Simulasyonu Nedir? Saç Simulasyonu Nedir?

İŞKUR Denizli il Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın, kurmayı düşündükleri iş hakkında projelerini hazırlayarak Denizli İŞKUR’a sunmaları gerekiyor. 

Hazırlanacak projeler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor. 

Komisyon değerlendirmesi sonrasında kaynak tahsis edilmesine karar verilen projelerde, başvuru sahibinin talep etmesi halinde, Denizli İŞKUR tarafından engelli girişimci adaylarına 150.000 TL, eski hükümlü girişimci adaylarına 110.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanabiliyor. 

Denizli İŞKUR, 2024 yılı ilk dönemde de girişimci engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı bekliyor." ifadeleri kullanıldı. 

BAŞVURUDA SON GÜN 15 ARALIK

Engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları 15 Aralık 2023 tarihine kadar E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

engelli-eski-hukumlu-hibe-basvuru-denizli-2