Denizli’de Çok Sayıda Mahkum Zehirlenme Nedeniyle Hastanelere Kaldırıldı Denizli’de Çok Sayıda Mahkum Zehirlenme Nedeniyle Hastanelere Kaldırıldı

Denizli’de Güney Belediyesi’ne dava açan işten çıkarılan işçiler, davayı kazandı. Seçim sonrası görev değişimi olmadan çıkarılan işçiler tarafından açılan davada mahkeme işçilerin lehine karar verdi. Mahkeme tarafından belediyeye haciz işlemi başlattı. İşlemin ardından belediyeye ait bir adet araç sabah saatlerinde haczedilerek yedi emin parkına çekildi.

BAŞKAN’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

Yaşanan olayın ardından Güney Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Ali Eraydın, sosyal medya hesabından eski başkana yüklendi. Eski başkana sorular soran Eraydın, “Benim seçimi kazanmamın akabinde çıkarılan işçilerin üzerinden avukatların ve arabulucunun kimler olduğunu ne kadar kazanç elde ettiğini belediyeyi nasıl borçlandırdığını açıklayacak mısın? Seçimden iki gün önce kesilmiş ve ödemesi yapılmış olan 1500 adet Türk Bayrağını nerede olduğunu yoksa da neden ödeme yapıldığını açıklayacak mısın? Belediyeden ödenmiş olan bez torbaların nerede hangi amaçla kullanıldığını açıklayacak mısın? Ges projesiyle ilgili kullanılmış olan kredinin vadesiz mevduat hesapta bekletip belediyeyi kaç milyon ₺ borçlandırdığını açıklayacak mısın? İmarsız alanda su aboneliğinde sorumluluğun kime ait olduğunu bunu bilerek abonelik aldığını, daha sonra yolu kendi isteğine göre neden kazdığını açıklayacak mısın? Garajdan satılan 3500kg hurdanın nasıl 500000₺ yaptığını (ki yerine çöp kazanı için varil alınmıştır.) açıklayacak mısın? Bu saydıklarımın tamamı belgeli olarak belediyemizde mevcuttur. Görmek isteyen herkese kapılarımız açıktır.  İftira kaybettirir. Kazandırmaz” dedi.