Pamukkale Üniversitesi'nde Rektörlük için Başvuru Yarışı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Profesör. Dr. Hüseyin Bağ’ın görevinden alınmasından sonra, YÖK tarafından başlatılan ‘Rektörlük Başvurusu Takvimi’ 9 Ekim’e kadar sürerken, PAÜ’nün yeni rektörü olabilmek için rekor bir başvuru trafiği yaşanmaya başladı.

GÜNCEL 07.10.2020, 09:02 07.10.2020, 09:09
Pamukkale Üniversitesi'nde Rektörlük için Başvuru Yarışı

PAÜ’den gelen kulis bilgilerine göre, başta mevcut vekil rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan olmak üzere, 15’e yakın profesörün, PAÜ’nün yeni rektörü olmak için harekete geçtiği ileri sürüldü.

Başvuruların bitmesine daha 3 gün kalmasına rağmen, aşağıda ismi geçenlere, başka isimlerin de eklenmesi mümkün olacağı gibi, başvuru için işlem başlatan bazıların ise son an da YÖK’e resmi olarak başvurudan vazgeçebileceği belirtildi.

İŞTE KULİSLERDE İSMİ GEÇEN REKTÖR ADAYLARININ LİSTESİ:

PROF.DR.AHMET KUTLUHAN (vekil rektör)

PROF.DR. DURSUN DURSUNOĞLU

PROF.DR. FERHAT AĞIRMAN

PROF.DR. EKREM KARAYILMAZLAR

PROF.DR. SEBAHATTİN NAS

PROF.DR. MUZAFFER ADAK

PROF.DR. SEMİN MELAHAT FENKÇİ

PROF.DR. BORA BOZ

PROF.DR. YAKUP KASKA

PROF.DR. AHMET BARDAKÇI

PROF.DR. BÜLENT TOPUZ

PROF.DR. MAHMUD GÜNGÖR

PROF.DR. İZZET KARA

PROF.DR. CEYHUN KARPUZ

PROF.DR. HASAN TUZEN

PROF.DR. TURGUT TOK

PROF.DR. OSMAN ÇİFTÇİ

Kaynak:Paü Burada

Yorumlar (2)
yeraltı özgür tv 10 ay önce
Turgut TOK, Hüseyin Bağcı döneminde MYO müdürü yapılanlardan biridir ve Hüseyin Bağ'ın basına yansıyan ifadesine göre Hüseyin Bağcı kendisini odasına çağırdığında FETÖcülerle birlikte bulunmaktaydı. ''Aynı gün Bağcı'nın özel kaleminden arandım ve makama davet edildim. İçeride Ali Keskin, Turgut Tok, Hüseyin Kıran, Selahattin Özçelik de vardı. Bağcı, bana yönetimsel olarak eleştirdiğimi, bu nedenle artık benimle çalışmayacağını söyledi. Masada hazırlanmış istifa dilekçeleri vardı. Bağcı, benimle ilgili eleştirileri yanındakilere sordu, onlar da onayladı.'' Turgut TOK'un kızı Ayşe Töre TOK, babasının Prof olduğu bölümden mezun oldu ve Muğla'da yüksek lisansa başvurup kabul edilmiş. Hüseyin Bağ gibi o da eline imkân geçerse kızının kendi çalıştığı bölümde okumasını etik bulduğuna göre (!) yarın bir gün ya PAÜ TDE bölümüne arş. gör. veya yetkisinin uzandığı bir başka yere (PADAM'da okutmanlık, vs. gibi) yerleştirmeye çalışmayacağının bir garantisi var mı?
Kemal 10 ay önce
TURGUT TOK Yakışır