Kurutma Kanalına Atılan Hayvan Leşi Tehlike Saçıyor

Denizli'nin Çivril İlçesi Karayahşiler Mahallesi'nde tarım arazilerinin olduğu bölgeye atılan Büyük Baş Hayvan Leşi tehlike saçıyor.

Kurutma Kanalına Atılan Hayvan Leşi Tehlike Saçıyor

HABERDENİZLİ.COM

Edinilen bilgiye göre, Denizli'nin Çivril İlçesi Karayahşiler Mahallesi'nde neden öldüğü ve kim tarafından atıldığı bilinmeyen büyükbaş hayvanın leşi mikrop ve koku nedeniyle tehlike saçıyor.

Kurutma kanalına atılan hayvan leşini yemek için çok sayıda çoban köpeğinin meraya geldiğine belirten köylüler “tarlalarına gelen vatandaşlar ölen bu hayvanın kokusunu duymak zorunda değil bu büyükbaş hayvan buraya atılmaz insanlar mikrop kapacak” diyerek tepkilerini gösterdi.

Aynı Kurutma kanalı olan bölgeye daha önce de tavuk leşleri atıldığını belirten mahalledeki vatandaşlar, "aynı noktaya daha önce tavuk leşleri atılıyordu şimdide Büyükbaş Hayvan leşi getirip atmışlar. Hayvanın leşi sıcağında etkisiyle şişmiş ve kötü koku yayıyor. Leş kokusuna köyden köpekler geliyor leşi yiyor sonrada evine dönüyor. Bu hayvan neden öldü hastalık mı var bilmiyoruz. Büyükbaş hayvan leşinin bir an önce buradan kaldırılması gerek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER