Genç İstikbal Dergisi Kapağına ve Sayfalarına İstanbul’un Fethini ve Fatih Sultan Mehmet Han’ı Taşıdı 

Anadolu Gençlik Derneği bünyesinde çıkartılan Genç İstikbal Dergisi bu ay kapağına ve sayfalarına Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve İstanbul’un Fethini taşıdı. 

GÜNCEL 21.05.2020, 11:52
Genç İstikbal Dergisi Kapağına ve Sayfalarına İstanbul’un Fethini ve Fatih Sultan Mehmet Han’ı Taşıdı 

HABERDENİZLİ.COM

Derginin bu ayki sayısını aboneleriyle ve okuyucularıyla buluşturan Anadolu Gençlik Ve Genç İstikbal Denizli Dergi Temsilcisi Ekrem Çetin, İstanbul’un Fethini ve Fatih Sultan Mehmet Han’ı konu alan Genç İstikbal Dergisinin tanıtımı için Denizli’de var gücüyle çalışmalar yürütüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Ekrem Çetin; Mayıs ayının fetih ayı olduğunu ve bu ay içerisinde fetih coşkusunu ve şuurunu yaşatmaya devam ettiklerini söyledi. “Ecdadımız canları pahasına Peygamber Efendimizin duasına mahzar olmak için İstanbul’u fethetmiştir. Bizler de ecdadımızın canları pahasına yaptıkları mücadelenin şuuruyla çalışmalar yürütmekteyiz. Bu bağlamda çıkarmış olduğumuz yayın organlarımızla milletimizi ve özellikle de gençliğimizi doğru kaynaktan doğru bilgilerle aydınlatmaya çalışıyoruz. Çünkü İstanbul’un Fethini doğru anlamak mecburiyetindeyiz.
 29 Mayıs 1453 tarihinde çağlar kapatıp çağlar açan, Peygamberimiz (s.a.v)in müjdesine nail olan o güzel komutanı ve o güzel orduyu rahmetle anıyor, Fethin 567. Yılının yeni fetihlere vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.                      
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)