Emekli Öğretmen 48 yılda 50. Kitabını Yazdı

Denizli Lisesi'nin emekli öğretmenlerinden 74 yaşındaki Mustafa Öselmiş’in 50 kitabı ‘Gönülden Gönüle 3’ piyasaya çıktı.

Emekli Öğretmen 48 yılda 50. Kitabını Yazdı
1972 yılında kitap yazmaya başlayan Öselmiş’in son kitabı Gönülden Gönüle 3 yazarın 50. Kitabı olarak okuyucularla buluşmaya başladı. 416 sayfadan oluşan ve ilk baskıda 2 bin adet basılan kitabında yazar Öselmiş, günah, şirk, küfre götüren haller gibi konuları işliyor. Kitap yazar tarafından okuyucularına ücretsiz gönderiliyor 3 ayda bir aldığı emekli maaşıyla yazdığı kitapları bastırdığını belirten Öselmiş, “48 yıl önce ilk kitabım olan ‘Davranizmi reddiye’yle yazarlık hayatım başladı. O günden bu yana araştırmayı, okumayı ve yazmayı hiç bırakmadım. İnsanlar okusun ufukları gelişsin, dünyaya bakış açıları değişsin diye de geride kalan 48 yıla 50 kitap sığdırmayı başardım. Daha önce yazdığım 3’er 5’er baskı yapan kitaplarımla birlikte 150 – 200 bin benim kalemimden çıkmış kitabım insanların evlerinde kütüphanelerde. Bundan mutluluk duyuyorum. Ömrümün sonuna kadar yazmaya ve katip bastırmaya devam edeceğim. 51 kitabımın hazırlıklarına da başladım” dedi.

ÜCRETSİZ DAĞITIYOR
Son yıllarda insanların kitaptan ve okumaktan iyice uzaklaştığını, akıllı telefonların ve internetin esiri olduklarını anlatan Öselmiş, “Ben üç ayda bir aldığım emekli maaşımla bastırdığımız kitaplarımı ücretsiz dağıtıyorum. Bana ulaşanlar adres veriyor, kaç kitap istiyorsa nereye istiyorsa gönderiyorum. Yeter ki insanlar okusun, yeni bir şeyler öğrensin. Okumanın yeni bir şeyler öğrenmenin bahanesi olmasın diye düşündüm. Kitaplar pahalı alıp okuyamıyoruz bahanesinin arkasına insanların saklanmaması istedim. Bu yüzden de kitaplarımı ücretsiz dağıtıyorum. Ben yıllarca öğretmenlik yaptım, binlerce öğrenci yetiştirdim. Hepsine de okumalarını ve araştırmalarını öğütledim. Müslüman, bilgili insandır. Dünyadaki, ülkesindeki, ilindeki gelişmelerden haberdar olan insandır. Bunun için de mutlaka okumak, araştırmak gerekir." Dedi

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER