Denizli'de "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında Denizli'de şerit boyama etkinliği gerçekleştirildi.

GÜNCEL 30.03.2021, 16:16 30.03.2021, 18:40
Denizli'de "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

HABERDENİZLİ.COM

İstiklal Caddesi Merkez Ortaokulu önünde uygulama yapan ekipler, yaya geçidini kullanan vatandaşlara broşür dağıttı.

Burada yaya geçidinin orta şeridi Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından kırmızıya boyandı.

Etkinliğe katılan öğrenciler ellerindeki "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" ve "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" yazılı dövizlerle sürücülere uyarılarda bulundu. 

Kampanyası çerçevesinde gerçekleştirilen denetimlerde sürücüler ve yayalar bilgilendirildi.

Denizli'de "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

Yorumlar (1)
Mert 7 ay önce
Hem yaya olarak hem de araba süren birisi olarak,olaya objektif baktığımızda araçlar için yeşil ışık yanarken yayaya kırmızı ışık yandığı halde yola dalıyor,akan bir trafik var aracın birisi durdu arkasındaki duramadı zincirleme kaza oldu bunun sorumlusu kim?Avrupada bu bilinç oturmuş ama biz de araç sürücüleri de heyecanlı yayalarda.
Eski 10 nisan karakolu veya eski Vali konağının olduğu ışıklar çok sıkıntılı ,incilipınar istikametinden araçla geliyorsunuz Pelitlibağ tarafına döneceksiniz Yaya Işığı yesil yanıyor,akan bir araç trafiği var durmazsanız yayaya yol vermediğiniz için ceza kesiliyor,durduğunuz zaman hem akan araç trafiği duruyor hem de zincirleme kaza riski oluşuyor,yetkililerin çözüm bulması gereken bir nokta.