banner1496

banner1495

Denizli'de Kurallara Uymayanlara Dronla Ceza Yağdı

Denizli'de trafik polisleri, havadan drone destekli trafik uygulaması yaptı. Trafik kurallarına uymayan sürücülere karada bekleyen ekiplerce cezai işlem uygulandı.

GÜNCEL 07.02.2019, 15:08 07.02.2019, 15:36
3647

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ulus Caddesi'nde dron'lu traifk uygulaması yapıldı. Diğer ekipler ise Denizli - Antalya Karayolu Pamukkale Üniversite Hastanesi Kavşağı'nda bulunan kontrol noktasında bekledi.

Uygulamada, seyir halinde cep telefonu kullanma, emniyet kemeri kullanmama, hatalı sollama, şerit ihlali, kırmızı ışık ihlali, hatalı U dönüşü gibi kural ihlalleri nedeniyle 16 sürücü kontrol noktasında durdurularak toplam 2 bin 490 TL trafik cezası kesildi.

Yaklaşık yarım saat süren denetim kapsamında, emniyet kemeri takmayan 10 sürücüye 108'er lira, telefonla konuşan 6 kişiye ise 235'er lira para cezası kesildi.

Ekipler, sürücülerin trafik kurallarına hassasiyetle riayet etmelerini hatırlatarak, olumlu sonuçlar aldıkları drone'lu trafik uygulamaların ileri ki tarihlerde de devam edeceğini söyledi.

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Han, "Trafik kazalarını en aza indirmek için denetimlerimiz devam ediyor. Drone ile şehir içinde de sürücü hataları, özellikle emniyet kemeri ve telefon kullanımı gibi trafik ihlallerini tespit ediyoruz. Bu denetimlerimiz yıl boyunca devam edecek. Şehir içinde drone uçuşuna müsait olan her alanda drone ile denetimlerimiz olacak. Bununla birlikte bizim sivil görevlilerimiz de var drone olmadığı yerlerde sivil ihbarlı denetimlerimiz devreye giriyor. Bu görevlilerimiz, çeşitli kavşaklarda, caddelerde görev alıyor ve trafik kurallarına uymayan sürücüleri tespit ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Zekican ŞENKAYA
Yorumlar (0)